Jump to content

V'ISO Reflection Edition v2.0

• Please log in to reply
542 replies to this topic

#1 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 30 September 2008 - 11:57 AM

V'ISO Reflection Edition by ALtF4

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Eklentinin temelleri ricktendo64 tarafından yapılmış olup, MrNxDmX’in katkılarıyla tarafımdan geliştirilmiştir.
Ayrıca paketin mükemmelleştirilmesinde emekleri bulunan musaoguz92, hakan, bymax, sapider, the.bykus, osman fatih, oguz, detay, ilker'e teşekkürü bir borç bilirim.
Especially ı want to thank for files what ı used to amnesia and bober...

UYARI!: Sadece Windows XP SP3 Türkçe kullanıcıları içindir.
İşleme başlamadan önce Windows Media Player 11 ve Internet Explorer 7'nin cd içerisine daha önceden entegre edilmiş olduğundan emin olun.
Alabileceğiniz hiçbir hatadan dolayı sorumluluk almıyorum, risk almak istemiyorsanız kullanmayın.

V'ISO, Vista ikonlarını, seslerini, duvar kağıtlarını, aero cursorlarını, kullanıcı resimlerini, WMP11i ve avi'lerini; VTP8, VistaMizer ve Energize gibi shell yama programlarından farklı olarak, direkt olarak Windows XP cd'nizin içeriğine entegre etmektedir. Ayrıca yeni V’ISO Reflection Edition uxtheme.dll yaması ve Aero Glass temasıyla birlikte gelmektedir. Bu yüzden ayrıca tema kullanmanıza (tabi isteğinize göre değişebilir) ve uxtheme.dll‘ye yama yapmanıza gerek yoktur.

Bu arada neden isminin V’ISO Reflection Edition olduğunu merak ediyorsanız; kurulum bittikten sonra değişikliklere ve duvar kağıtlarına bakınca fark edeceksiniz.

Kullanım şekli aşağıda sırasıyla belirtilmiştir:
- NR Güncelleme Paketi ve de Internet Explorer 7'yi entegre edin. (Eklentiler ekleyebilir, nLite ile bileşen silebilir, ve katılımsız kurulum ayarlarını yapabilirsiniz.)
- V'ISO Reflection Edition 'i çalıştırın
- i386 klasörünün bulunduğu ana klasörü seçin (örn: C/D:...\XPCD)
- Talimatları okuduktan sonra “Yükle”ye tıklayın ve CMD penceresinin görünmesini bekleyin
- İşlemin bitmesi kesinlikle biraz zamanınızı alacaktır (5-10 dk civarında bir süre, değişebilir)
- İşlem bittikten sonra ISO dosyası oluşturun ve sanal makinada test edin
- Sonra da V'ISO Reflection Edition’ ın keyfini çıkarmaya başlayın..

Ayrıca;
Nlite ile uğraşan arkadaşlarımız için kurulum sırası aşağıdaki gibidir:
1- NLite ile addOnlar + NR Update Pack
2- DriverPacks entegre
3- V'ISO Reflection Edition uygulama
4- Bileşen silme + ince ayar + katılımsız kurulum vs. uygulama.
5- NLite ile iso olusturma ve final...

Rvm Integrator kullanıcıları için ise:
1- Rvm Integrator ile addon ve update pack entegre
2- V'ISO Reflection Edition uygulama
3- Yapmak isteyenler için Nlite ile ince ayar vb...

Posted Image 68 Mb
Posted Image ce43564072572f2b4808c5a794d8e17f
Posted Image

Edited by ALtF4, 13 November 2008 - 06:53 PM.
Reformatted the image layout again. Please try not to put so many images side by side like that it really throws the thread layout off. ~~ Kel ~~

#2 meLanChoLia

meLanChoLia

WinCert Friend

• Members
  • PipPipPipPip
  • 200 posts

Posted 30 September 2008 - 12:28 PM

Öncelikle emeğiniz ve paylaşımız için teşekkürler...şu an indirmeye başladım
Acaba bi kaç S.S bırakmanız mümkünmü.?

Edit:Notunuzu mesajımla birlikte koymuşsunuz :)

Edited by meLanChoLia, 30 September 2008 - 12:30 PM.

#3 osman fatih

osman fatih

Wincert Addict

• Turkish Addon Makers
  • 650 posts

Posted 30 September 2008 - 01:37 PM

@ALtF4
Hayırlı olsun bitirmişsin test,ini bu akşam yapmaya çalışırım.
Cümleten ramazan bayramınız mübarek olsun ALLAH(c.c) hayırlara vesile kılsın.

#4 hakan

hakan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 30 September 2008 - 02:24 PM

Teşekkürler... güzel bir bütünlük oluyor böylece.. @ALtF4 bana teşekkür etmemişsin ama bak gücendim foruma 1 tanede olsa küçücük bir winntbbu koydum. :) yinede sevindim görünce.

Edited by hakan, 30 September 2008 - 02:38 PM.

#5 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 30 September 2008 - 03:07 PM

Hocam kusura bakma gercekten.
Aceleyle yaptım zaten.

#6 hakan

hakan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 30 September 2008 - 03:43 PM

Hocam kusura bakma gercekten.
Aceleyle yaptım zaten.

Yok yok ne kusuru.. Kolay gelsin..
Yalnız birşey soracam paketi kurulu sistemde denemek için dosyaların sonundaki .res i kaldırsam yeterli mi? bunu hiç yapmadım daha önce..

Herkese iyi bayramlar

Edited by hakan, 30 September 2008 - 04:22 PM.

#7 morning

morning

WinCert Friend

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 30 September 2008 - 07:27 PM

hayır kaldırmayın res dosyaları çok farklıdır.Kurulu sistemde denemek eğey uğraştırır.en iyisi sanal makinede temiz xp üzerinde (NR update pack olacak tabii) deneyin

#8 ricktendo

ricktendo

Group: Banned

• Global Mods
  • 8,711 posts

Posted 30 September 2008 - 07:39 PM

OH MY! very nice

#9 logosoft

logosoft

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 01 October 2008 - 05:31 AM

ellerine sağlık çok güzel olmuş teşekkürler

#10 neolas67

neolas67

Member

• Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 01 October 2008 - 08:34 AM

ellerine sağlık çok güzel olmuş fakat bir sorum olacak boyut biraz büyük bunu açıp içinde dosya çıkardıp boyutu küçültme gibi bişey yapabilirmiyiz ???

#11 osman fatih

osman fatih

Wincert Addict

• Turkish Addon Makers
  • 650 posts

Posted 01 October 2008 - 09:05 AM

ellerine sağlık çok güzel olmuş fakat bir sorum olacak boyut biraz büyük bunu açıp içinde dosya çıkardıp boyutu küçültme gibi bişey yapabilirmiyiz ???

Bence öyle bir şey düşünmeyin diğer hazırlanmış olan viso,lara ek olarak üzerinde değişiklikler var ve çok emek verilmişdir sonucunu görünce bence boyut sorunu sizin için konu dahi olmaz.:)
Ayrıca daha sonra üzerine eklemek istiyeceğiniz bir kaç eklenti bu V'ISO Reflection Edition çalışmasına dahildir boyut farkı burdanda kaynaklanıyor.

#12 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 01 October 2008 - 11:02 AM

Arkadaslar bayram nedeniyel evde fazla olamadığımdan gec cevap veriyorum.Logon ekranını fark etmissinizdir.Bazı ekran çözünürlüklerinde küçük cıkıyor.Onun düzeltmesini yapacagım.Fakat önceden de belirttiğim gibi bunu bayram hediyesi demistim.Öyle de yapmak istedim.
Konuyu tekrar düzenleyeceğim...
Saygılarımla...

#13 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 01 October 2008 - 11:06 AM

Yok yok ne kusuru.. Kolay gelsin..
Yalnız birşey soracam paketi kurulu sistemde denemek için dosyaların sonundaki .res i kaldırsam yeterli mi? bunu hiç yapmadım daha önce..
Herkese iyi bayramlar

Hakan arkadasım öyle yaparsan olmuyor.Zaten bu .res olayı dosyaları versiyon gözetmezsizin içindeki dosyaları yamalıyor.
Dediğiniz şekilde olmaz.Fakat su sekilde tavsiye verebilir.
Zaten sisteminizde windows dosyları vardır.Onlara yama yapıp ordan sisteminize replace yöntemiyle uygulayabilirsiniz.
Sayılarımla...

#14 neolas67

neolas67

Member

• Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 01 October 2008 - 11:39 AM

Bence öyle bir şey düşünmeyin diğer hazırlanmış olan viso,lara ek olarak üzerinde değişiklikler var ve çok emek verilmişdir sonucunu görünce bence boyut sorunu sizin için konu dahi olmaz.:)
Ayrıca daha sonra üzerine eklemek istiyeceğiniz bir kaç eklenti bu V'ISO Reflection Edition çalışmasına dahildir boyut farkı burdanda kaynaklanıyor.

evet bencede çok güzel bir çalışma fakat bi cd 700 mb ondan dolayı demiştim office filan ekleyince sığmıyor içine ama bunun için değer ondan cd den başka şeyler silicem birde bazı eklentiler var demiştiniz acaba hangi eklentileri kastettiniz içindeki ???

#15 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 01 October 2008 - 11:47 AM

evet bencede çok güzel bir çalışma fakat bi cd 700 mb ondan dolayı demiştim office filan ekleyince sığmıyor içine ama bunun için değer ondan cd den başka şeyler silicem birde bazı eklentiler var demiştiniz acaba hangi eklentileri kastettiniz içindeki ???

ilk posttaki bilgi notunu okurmusunuz lutfen.
ayrıca farkı gormeniz icin uygulamanıızı tavsiye ederim

#16 meLanChoLia

meLanChoLia

WinCert Friend

• Members
  • PipPipPipPip
  • 200 posts

Posted 01 October 2008 - 02:23 PM

S.a

Hocam Logonui.exe i fark ettim gayet güzel bi logon ekranıydı fakat pixel sorunu oldugu için kullanamadım.
Ayrıca resime bakarsak WINNTBBU ile ilgili bir sorunda var galiba.yaptıgım cd içine onu katmadım ama benim kendi WINNTBBU'mda da böyle sorunla karşılaşmıştım ve sorunu şu şekilde çözebilmiştim.
Birincisi yazı fontlarını değişmek."Bilgi toplanıyor"."Yükleme tamamlanıyor vs."diğeri ise syssetup.dll içerisinden
"Kurulumun kalan yaklaşık tamamlanma süresi:"yazısını kısaltarak çözmüştüm.

Lütfen bu yazımı emeğinizi karalamk olarak algılamayın.

Bu bilgiler işinize yaradıysa ne mutlu bana :).Ayrıca bu güzel çalışma için tekrardan teşekkür ederim.

Saygılarımla...
İyi çalışmalar.

#17 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 01 October 2008 - 02:35 PM

S.a
@

Logon ekranını düzeltiyorum. Tüm ekran modları için uygun bir görüntü yapacagım.
Winntbbu.dll bedne sorunsuz yükledi ama tekrar kontrol edecegim.
Kurulum ekranına gelince hakan arkadasımızın yapmıs oldugu ekranı kullandım.
O yüzden üzerinde degisiklik yapmak istemedim.
Bahsettiğiniz yeri bende fark ettim.
Ama bilmiyorum o kadar önemli mi?

Edited by ALtF4, 01 October 2008 - 02:36 PM.

#18 Guest_musaoguz92_*

Guest_musaoguz92_*
  • Guests

Posted 01 October 2008 - 02:40 PM

testi bile güzel tek program :D
tavsiye ediyorum testini yaptım eksik gedik ne varsa düzeltildi.AltF4 e teşekkürü borç bilirim.
Güzel bir çalışma olmuş.Son hali daha da güzel oldu tereddütte olanlar deneyip görebilirler.Teşekkürler AltF4

Edited by musaoguz92, 01 October 2008 - 02:42 PM.

#19 logosoft

logosoft

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 01 October 2008 - 03:14 PM

walla arkadaşlar baya güzel olmuş denedim gayette güzel çalışıyor Winntbbu.dll Logonui.exe boot ekranı bunları kendi editlediklerimi kullanıyorum onun için ben onları fazla önemsemiyorum ALTF4 sana ve diğer yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim ellerinize sağlık özellikle sana teşekkür ederim ALTF4

#20 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 01 October 2008 - 03:24 PM

walla arkadaşlar baya güzel olmuş denedim gayette güzel çalışıyor Winntbbu.dll Logonui.exe boot ekranı bunları kendi editlediklerimi kullanıyorum onun için ben onları fazla önemsemiyorum ALTF4 sana ve diğer yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim ellerinize sağlık özellikle sana teşekkür ederim ALTF4

Logon ekranı ve winntbbu düzelttim.Suan upload ediyorum o yüzden linki kaldırdım.
Tesekkür ederim dostum :)
edit: 20:15 den itibaren indirebilirsiniz.Malüm bizim hızlı internetimiz çok hızlı upload ediyo :censored: ...

Edited by ALtF4, 01 October 2008 - 05:13 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users