Jump to content

Vessel

neOS

Recommended Posts

Bu yazıyı okuduğuna göre konularımın yerinde olmadığını veya içeriğinin boş olduğunu görmüş olmalısın. Hiç şaşırmana gerek yok. Sadece kendi başına birşeyler yapmaya çalışan, güncelleme paketini sürekli güncelleyen ama teşekkür beklerken hakaretlerle karşılaşan, kimsenin takmadığı "ben" forumdan ayrılıyorum. Bak gördünmü hiç şaşırmadın. Çünkü sadece "o nasıl olsa yapıyor, bende indirip kullanıyorum" diyen, sömürmeyi yaşam tarzı haline getirmiş birisin. Evet aslında haklısın, ben nasıl olsa çalışmalarıma devam ediyordum. Ama artık herşeyin bittiğini anlamalısın.

Nesim'de aynısını yapmıştı diye düşünüyorsun. Evet oda bırakıp gitmişti. Bir süre bende dahil neden bırakıp gittiğini düşünmüştük. Artık düşünmüyorum, çünkü onu sürekli takdir ediyorum. Sen ve senin gibi sömürgenlere paket yapıp, üzerine hakaretler ve tehditlerle uğraşan bir insanın 3 sene dayanmış olması takdire şayan. Belki pişmanlık duyuyorsun, ama son pişmanlığın fayda etmeyeceğini onlarca kez duymuş olmalısın.

Peki şimdi ne olacak. Hangi güncelleme paketiyle CD yapacağını şimdiden düşünmeye başlamış olmalısın. Hfslip ile zaten entegre ediyordum diyorsun belkide. Evet haklısında, alternatifin çok. O zaman niye güncelleme paketi kullanıyordun ? Hfslip veya nLite kullanmıyorsan, benim gibi bir aptalın gelip güncelleme paketi yapmasını bekleyeceksin. Aptallık da nerden çıktı diyebilirsin. Sen ve senin gibi sömürgenlere saatlarini verip yaptığı çalışmaları paylaşanlara sadece aptal denir. Kabul etmeye bilirsin. Ama hiçbir şeyin değişmeyeceğinide bilmelisin...

Şu an "Bu ne lan, psikolojik roman gibi" diyor olmalısın. Foruma bu şekilde veda etmeyi daha uygun bulduğumdandır belkide. Dikkat et, başkalarıyla değil senle konuşuyorum. Sen kimmisin? Sanırım sen kendini çok iyi biliyorsundur...

Pekiya sen yukarıda konuştuğum kişi değilsen ? "Ben sürekli arkanda durdum" diyorsan, ki bunu yapan sayılı kişiler var. İşte o zaman şanlısın. Çünkü güncelleme paketini sürekli yenilemeye devam edeceğim. Ama kesinlikle hiçbir açık platformda paylaşmayacağım. "Nasıl yani" dediğini duyar gibiyim. Forumda geçirdiğim süre içerisinde desteğini her zaman hissettiğim ve samimiyetine inandığım kişilere güncelleme paketini yeniledikçe göndereceğim. Seviniyor gibisin. Ama hiç kimsenin bu liste içerisinde olma garantisi olmadığına göre, pek fazla sevinmemelisin. Saatlerimi verdiğim çalışmalarımı bundan sonra sömürgenler için değil hak edenler için yapacağım...

Eğer buraya kadar okuduysan, ne olursan ol teşşekkür ederim. Bazen sıkça duyarız hani "artık bitti". Belki sende duymuşsundur. İşte benim için herşeyin bittiği yer tam olarak burası...

Alperen Yıldırım (a.k.a neOS)

Edited by neOS

hala şov amaçlı diyenler çıkıyor hala ben ona açıklama yaptım dienler oluor çok garip forumun "eski"leri gelip bakıp buranın içler acısı halini görüo ve artık hiçbir paylaşım yapılmıo onu geçtim böyle saçma sapan abuk subuk konuşan sewgili arkadaşlarım nesimi kaçırdınız, alperi kaçırdınız, geri kalan üretici arkadaşların ağız tadını kaçırdınız şu ramazan ayında Allah rızası için sizden bişi istiorum;

yeni bi cd yapmayı planlıorum bu cd için sp3 sonrası güncellemeleri (içinde directx silver v.s. olucak ve ie'siz, ie7li ve ie8li ayrı ayrı paket olucak, bu paketlere wga, arama motoru kurulum ekranın çözünürlüğünü değiştrme iptal etme gibi eklentilerde olsun), .net paketini, msn paketi, office paketi, ve foruma giren ve çeşitli programların addonlarını istyen arkadaşların isteklerinin yerine getirilmesini we bunların nasıl ekleniceğinin anlatımını, bu addonların nasıl yapıldığının anlatımını yapabilirmisiniz ŞU RAMAZAN AYINDA ALLAH RIZASI İÇİN RİCA EDİORUM HATTA YALVARIORUM BUNLARI DELİKANLI GİBİ YAPINDA GÖRİM KONUŞMAK KOLAY ÜRETMEK ZOR DELİKANLIYSANIZ YAPINDA GÖRİM SONRADA YORUMLARA CVPLARINIZI GÖRİM ÇÜNKÜ BÖLE ŞEYLER YAPMAK CESARET İSTER ÇÜNKÜ SİZİN GİBİ BİLGİSAYARIN "B"SİNDEN ANLAMAYAN ADAMLARLA (ADAM DEDİĞİM İÇİN ÖZÜRDİLERİM) BİŞİLER ANLATMAL ONLARLA LAF KAVGASI YAPMAK GEREK, SİZDE NE O BİLGİ NE BECERİ NEDE YÜREK WAR...

TEKRAR TEKRAR DİORUM SİZE YALVARIOM ALLAH RIZASI İÇİN ŞU PAKETLERİ YAPINDE BİZDE YOLUMUZU BULALIM...

not : böle saçma sapan konuşan arkadaşlardan sıkılan ağız tadları kaçan bütün saygılı ve sevgili arkadaşlarımda benle aynı düşüncededir umarım...

Edited by Acces Netdede

@Neos beşinci maddesinde beni kastediyor seni degil @murat. Her ne kadar soylediklerimi yanlış, farklı ve çarpıtılmış algılamış olsada burada tekrar açıklama yapmayacagım kendisine zira artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiş durumda gibi. Paket için sarfettiğin son cumlen ise gerçekten komik kaçmış @neos.

Paket yapacak kabiliyete erişmen kesinlikle takdire şayan bir beceri ancak inceden "ne oldum delisi" olmuş gibisin ve bazı konularda mesafe kavramını yitirmişsin bu beceriyi kazanırken. Paket yapmak zeka, tecrübe, bilgi ve birikim gerektirir evt ancak sohbet etmek, söylenenleri doğru algılamak ve olayları çarpıtmadan yorumlamak belli bir "kültürü ve yetiyi" gerektirir. Yanlış bir algının üzerine hala yorum yapmak ise kişiyi komik duruma düşürebilir ki, bu konuda adına üzgünüm arkadaşım.

Çok degerli paketini güle güle kullanman dileğimle...

Edited by oguz

sewgili @ oguz aynı @ murat184'ten beklediğim gibi sendende paket beklentim var...

yani "ne oldum delisi" insanların paketini kuallanmaktansa "naptığını algılayamayan", "kalp kıran", "değerlerden anlamayan", "insan kaçırmada kabileyetli" v.s. v.s. bla bla bla insanların paketini kullanmayı tercih eden biri olarak senden bu beklentim var...

bi işi her kim yapıosa yaptığı iş hakkında ne düşünüo ne konuşuosa bence buna bakılmamalı yaptığı işe saygı gösterilmesi sadece tabi BENCE sizi bilemem ben sizden "çok değerli" olmayan paketinizi bekliorum çünkü paketsiz kalanlardan biride benim ve napıcağımı şaşırdım bütün yamaları indirip nlite ile eklemek ölüm, konuşmayı bırakında insanların beklentilerine isteklerine çare olun bari gidenin arkasından ahkam kesmek bağırmak çağırmak küsüp barışmak sızlanmak böbürlenmek veya bilumum herhangi bi hareketi yapmak kolay...

Nous arkadaşımızın paketini hiç kullanmadım ister inan ister inanma. Yaptıgı işe ilk msj'ımda da belirttiğim gibi sonsuz bir saygım var ve halada oyle. Ben sadece gereksiz buldugum ve konuyu buralara getiren tavırlarını eleştirdim hepsi bu. Son olarak paket yapacak bilgi, beceri ve tecrubeye şu aşamada sahip degilim ilerde belki. Ancak yapacak olursam birgün emin ol forumda kimselere "nispet eder" msj'larımla karşılaşmayacaksınız :)

Edited by oguz

Neyi nasıl söylemem gerektiğini çok iyi biliriyorum. Ağzımın iyi laf yaptığı doğrudur. Bu kültürsüzlük değil bilakis kendimi doğru şekilde savunabilmemdendir. Benim kurduğum cümleler sadece birilerine saçma geliyorsa, sorun bende değil sizdedir. Forumdan nasıl ayrılmam gerektiğine siz değil ben karar veririm. Hem neden sizi ilgilendiriyor bunlar? Paketimi kullanmadığını söylüyorsunuz. O zaman neden bu konuyu okuyup, gereksiz tartışmalara giriyorsunuz? Birde şov yaptığımı iddea ediyorsunuz. Hadi diyelimki şov yapıyorum. Kimi ilgilendirir? Bu benim şovumsa bundan size ne? Neden size dokunuyor? Bu çalışmada sizin hiçbir emeğiniz olmamasına rağmen, neden herşeyin suçlusu benmişim gibi konuşuyorsunuz? Bu forumda yaptığım işler, açtığım konular için size değil, sadece Nesim Rende'ye hesap verebilirim. Zira konuşmalarınız forumu sahiplenmiş edasında. Yaptığım çalışmalar sonucunda daha 40 mesajım varken bu forumda moderatör yapıldım. Eğer mesaj sayına göre konuşacaksak bunu kendinize kriter kabul edin ! Tartışmayı uzatacaksak buyrun gelin uzatalım. Benim bu işten hiçbir zararım olmaz. Ama neden benim konuşmalarım sizi ilgilendiriyor, bunu açıklayarak başlayın !!! Kendi paketlerinizi yayınladığınızda benim gibi konuşmazsınız o zaman. Bu benim hayatım ve forum kurallarını aşmicak şekilde istediğimi istediğim şekilde yapabilirim. Buna asla karışamazsınız...

Kısa bir hatırlatma. İşte oguz'un sözde yanlış anladığım mesajı !

Yaptığın çalışmalara saygı duyuyorum ancak yazdıklarından görüyorum ki,birçok "gereksiz beklentiler ve ego tatminleri" peşindesin. Filminkoptuğu nokta'da işte tam burası yani beklentilerinin beklediğinin gibiçıkmaması. (Ör: V4 sag tuş eklentinin forumda "beklediğin ilgiyigörmemesi vs). İçinde bulundugun ruh hali beklentisiz, karşılıkbeklemeden bu işi tamamıyla bir hobi olarak yapan biri gibi degildesanki bir an da sahnelerden al-aşağı olmuş ünlü bir pop sanatçısıedasında

Çalışmalarına mutlaka kuru bir teşekkür kimseye zor gelmeyecektir.Ancak kimse sana %100 beklediğin tepkileri vermeyecektir ve bu dahayatın en temel kurallarından biridir. Yani hatayı baştan yapıyorsunbir "beklenti içinde olmakla".

Kısaca, bu tarz çalışmaları hiç bir beklenti, karşılık vs beklemedenüretmelisin yoksa her daim bu tarz hayal kırıklıkları, bohem zamanlarıemin ol yaşarsın.

Sevgiyle kal

ve benim sözde bütün okları oguz'a çevirdiğim mesajım !

gereksiz beklentiler ve ego tatminleri

oguz, nasıl böyle düşündüğünü anlayabilmiş değilim. Yaptığım iştenhiçbir şekilde tek kuruş kazancım olmadığını biliyorsunuz. Hatta banahiçbir getirisi yok bile diyebiliriz. Nesim yıllarca güncellemepaketini devam ettirdi. Her fırsatta bu işin hiçbir getirisi olmadığınıdile getirdi. Bu işi hobi olarak görebilirim. Ama bu hobi günlerce pcbaşında kafa patlatacak bir haldeyse bir kuru teşekkürü hak ettiğimidüşünüyorum. Bunun ego tatminiyle hiçbir alakası yok. Eğer ortada yoğunbir çabanın getirdiği bir çalışma varsa, teşekkürü hak ettiğimidüşünüyorum. Bu beklenti içine girmek benim en doğal hakkım. Zatenforum mantığında da bu yatıyor. İnsanlar hiçbir kazancının olmadığıpaylaşımlar sunar, ve bu paylaşımlara yorumlarla destek katıldığısürece devam eder...

İçinde bulundugun ruh hali beklentisiz, karşılık beklemeden bu işitamamıyla bir hobi olarak yapan biri gibi degilde sanki bir an dasahnelerden al-aşağı olmuş ünlü bir pop sanatçısı edasında

Bu cümle hakkımda söylenebilecek en ağır eleştiri. Ben bu konuyuaçarken sadece iç dökmek ve forumdaki ilgisizliğin nedenlerini konuşmakistemiştim. Ama görüyorumki sen çok farklı düşünüyorsun. Yinede buvesileyle benim hakkımdaki düşüncelerini öğrenmiş oldum. Bundan sonrasen ve senin gibi düşünenlere tavrım çok farklı olacaktır, bundan eminolabilirsin...

Ayrıca tartışmayı lütfen uzatmayın. Bu konuyu açtığım için pişman olmak istemiyorum...

Ayrıca paketimi sözde hiç kullanmadım diyen oguz'un konuda attığı mesaj !

Bir devir kapandı yeni bir devir açıldı. Paket sorunsuz ve an itibariyle sıfır güncelleme görünüyor tebrikler...

Buyrun gelin, kararı sizler verin...!

Edited by neOS

@Nous,

Paketini zamanında ben değil net cafeci bir dostum indirdi, test etti ve sonucu yorumlamıştı. Ben sadece luzumsuz detaya girmeden diger arkadaşlar için sonucu belirtmiştim o kadar (Bir faydamız olur diye henuz indirmeyenlere)

Buyurup gelip, kararı verecek dostlara sevgilerimle :icon_cool:

Edited by oguz

• 9 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...