Jump to content

Windows Live Messenger 2009 addon ve Plus! Live

eko

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

yeni yaptığın sürümde msn plus yüklenmiyor direk kurulumda denedim

wlm çalışıyorsa kapat oyle kurmaya dene yada başka bir uygulama kurulumunu engelliyordur başka bir uygulamanın yada işletim sisteminin ms güncelleme kbxxx msiexec arkaplanda çaşıyosa aynı soruna neden olur burda bi sorun yok kuruluyo

Edited by eko

• 2 months later...

Katılımsız msn ve addon üstadı @C-Ronaldo'yu mumla arar hale geldik buralarda! Uzun zamandır %100 sorunsuz çalışan, sade bir msn çalışmasına hasretiz.

Neyse,

@Eko kardeş kişiler listesi aşağıda gibi bomboş çıkıyor ve "henüz kişi listenizde kimse yok" şeklinde saçmalıyor! Oysa listemde en az 40 kişi var :) Birde uzun sürüyor online olması çok bekletiyor.

Not, yaklaşık iki saattir online ım hala kimseden msj almadım! Offline gözüküyor galiba çalışmada bazı hatalar var bilginize.

imagepkg.jpg

Edited by oguz

Katılımsız msn ve addon üstadı @C-Ronaldo'yu mumla arar hale geldik buralarda! Uzun zamandır %100 sorunsuz çalışan, sade bir msn çalışmasına hasretiz.

Neyse,

@Eko kardeş kişiler listesi aşağıda gibi bomboş çıkıyor ve "henüz kişi listenizde kimse yok" şeklinde saçmalıyor! Oysa listemde en az 40 kişi var :) Birde uzun sürüyor online olması çok bekletiyor.

Not, yaklaşık iki saattir online ım hala kimseden msj almadım! Offline gözüküyor galiba çalışmada bazı hatalar var bilginize.

eminim ki zahmet edip google de sorunun ile alakalı kelimeyi aradığın vakit sorunun cevabını bulabilirdin bu sorun burdaki addon ile kesinlikle alakası yok çounuz windows live essential ile sitesinden online indirip kuruyo ve her defasında en ufak bir güncellemede msn de bütün sürümlerinde boyle sorunlar yaşanıyo kişi listesi gelmemesi gibi bu tür sorunların olmaması için windows essential installer le kurduğunuz msn yi ilk önce kaldırın tamamen silin sonra kurmak istediğiniz msn yi sildikten sonra kurun yada kaldırmakta sorun yaşıyosanız Windows Install Clean Up araçını kullanın burdan indirebilirsiniz

http://support.microsoft.com/kb/290301/tr

kişi listesi nin görünmemesi wlm güncellemesinde bir kaç sitede okuduğum kadar ile windows live contacts klasöründe oluşan sorunlar yüzünden bu klasörün wlm kapalıyken silinmesi önerilmiş windows xp için başlat çalıştır dan aşağıdaki komutu girip tamama tıklayın ama önceden gizli klasörleri göster açık olması gerekir

%USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft

klasör açıldıktan sonra içindeki "Windows Live Contacts" klasörünü silin aynı şekilde "Windows Live Mail" klasörünüde silin bunların içinde oluşan bir hatadan dolayı kişi listesi görünmiyomuş

gerekli açıklamaların olduğu siteler

http://dotnetwizard.net/live/contacts-missing-from-wlm-contacts-list/ 

http://windowslive.uk.msn.com/messenger/articles.aspx?cp-documentid=148525172

türkçe

http://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/220565-wlm-2009-kisi-listenizdeki-kisiler-eksik.html

eklemek istediğim bişey daha dns server ip adresi sorunlu ise kişi listesi gelmez! dns server i iptal edip yada değiştirip deneyebilirsiniz aynı şekilde modem router, mtu ayarları, gibi firewall ayarları, antivirüs, veya sisteminizde virüs, olması bu tür sorunlara neden olur ve windowsun kbxx güncellemeleri eksiksiz olması gerekir! umarım yardımcı olmuşumdur

Edited by eko

@oguz arkadaşım boyle yazarsan başka yerde aradığın kişilerin yardımcı olmasını beklerler :thumbsdown_anim:

Kardeş eywallah yardımcı olmaya çalışmışsın ama öyle yöntemler, çözümler vs önermişsin ki görende windows kuruyoruz sanacak! Altı üstü svcpack bir messenger kurulumu. Daha önce defalarca hem orjinal hemde @c-ronaldonun çalışmalarını aynı sisteme yükledim ve bu tarz hiçbir sorunlarla karşılaşmadım. Ayrıca sistemde önceden msn kurulu falan değildi. Sıfır, tertemiz bir sisteme kuruldu paketin.

Problem acaba benim dns ayarlarındamı diye test için hem offline 132mb'lık kurulum paketiyle hemde wlm installer ile online test kurulumları yaptım (imajdan sistem geri yüklendi tertemiz sistemde denendi) Sorunsuz şak diye herşey çalıştı ne kişiler listesinde sorun var, nede baglanamama bilmem ne.

Çalışmada ufak veya büyük birtakım eksiklik veya prolemler olduğu aşikar. Şuanki pakette durum bu iyi çalışmalar...

Edited by oguz

Merhaba ben nlite ile entegre ettimde entegre ettiğim windows sürümü : tr_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-74085

Bu sürüme ilk başta güncelemeleri entegre ettim ondan sonra WLM i entegre ettim verdiginiz http://www.mediafire.com/?hkywzwtx2yj bu linktekini entegre ettim ama malaself T13 de kurulmuyor. Sistem kurulumu bittiginde msn e dair hiç bir şey yok neyi düzelterek yada ne ekleyerek kurulmasını sağlayabilirim.

cd ni gözden geçir ekledğin başka addonlar yada hatalı eksik eklemeler buna neden olmuş olabilir kontrol et

Edited by eko

• 1 month later...