Jump to content

wxpUP SP3 Sonrası Güncelleme Paketi ve Eklentileri

gececi_78

Recommended Posts

herkese selam,

bulduğum çok ufak bişi ama paylaşmak istedim

wxpUpPack_1.0.5.1 ---> wxpUpPck.inf dosyasısının içinde

IE_DesktopIconTweak.AddReg satırın altında

satır no:6617 kayıtta bulunan
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\InternetExplorerDesktopIcon\NOICON","RegPath",0,"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel"
altdaki ile düzeltilmelidir;
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\InternetExplorerDesktopIcon\NOICON","RegPath",0,"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu"

satır no: 6624 kayıtta bulunan;
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\InternetExplorerDesktopIcon\SHOWICON","RegPath",0,"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel"
altdaki ile düzeltilmelidir
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\InternetExplorerDesktopIcon\SHOWICON","RegPath",0,"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu"

bu düzeltme yapılırsa, klasör şeçenekleri/görünümde bulunan İnternet Explorer Masaüstü simgesi göster/gösterme

düzgün çalışıyor

saygılarımla

Edited by Menatorm

herkese selam,

bulduğum çok ufak bişi ama paylaşmak istedim

wxpUpPack_1.0.5.1 ---> wxpUpPck.inf dosyasısının içinde

IE_DesktopIconTweak.AddReg satırın altında

satır no:6617 kayıtta bulunan

NewStartPanel

altdaki ile düzeltilmelidir;

ClassicStartMenu

bu düzeltme yapılırsa, klasör şeçenekleri/görünümde bulunan İnternet Explorer Masaüstü simgesi göster/gösterme

düzgün çalışıyorsaygılarımla

Değişiklik yapmadan önceki haliyle Başlat menüsü kullanıyorsan çalışır. ClassicStartMenu olarak değiştirirsen Klasik başlat menüsü şeklini kullanıyorsan çalışır. Bu bir hata değil tercihtir.

Edited by X-Force

Windows XP Güncelleştirmesi (KB976662)
Windows XP Güncelleştirmesi (KB979306)

Bu ikisi gelmiş.

Arkadaşlar güncelleme olacak elbette ama hayati derecede önemli değilse sizde önemsemeyin.Bence daha önemlisi son paket stabil mi.Gececi_78 arkadaşımız eline sağlık 5 paketini ve kendimdende winrar3.8 , Foxit3-allen , wlmsn2009, java-X-force addonlarını ekledim tek bi sorun buldum şu anda önemlide ne yazık ki,sorun benden mi değil mi bilmiyorum;nLite de entegre dışında seriali katılımsız yaptım,dosya korumayı etkisiz yaptım,oto güncellemeyi kapalı yaptım ve birde administrator olan admin ismini seko yaptım acaba sorun bendemidir gececi_78? foto aşağıda bazı programların setup" kurulumunda engelle karşılaşıyorum :(

513hata.JPG

http://img.ihack.se/one/513hata.JPG

Edited by elixirs

Buyrun bi hata daha buldum,Sanırım "msvcp71.dll" yada benzer türevi dll leri kullanan program kurulumlarınıda engelleyip kapatıyor kurulumu.

Normalde XP-SP3 temiz CD'de sanırım yok bu sytem32 klasöründe bu türden(msvcp.dll) dll dosyaları ve sanırım Gececi_78 arkadaşımızın updatepack'inde de yoktu.

Anlamadıgım şey,setup kendi atıyorsa system32 klasörüne bu dll yi;neden kurulum engellensin?

Aşagıda ki foto'da açılan hata sayfacıgının "feature transfer error" başlıklı olduguna dikkat edelim!

239hta2.JPG

http://img.ihack.se/one/239hta2.JPG

Daha hata bulmak için elimde bulunan bütün setupları kurup kaldırmaya devam edeyim sizlere bildiririm.Bende BETA testcisi gibi oldum ama durum kötü update paket stabil değil malesef.

programı denemek isteyen olabilir link aşagıda

http://hotfile.com/dl/30058820/91651a0/Setup.rar

Edited by elixirs

programı denemek isteyen olabilir link aşagıda

http://hotfile.com/dl/30058820/91651a0/Setup.rar

Verdiğiniz programın virustotal arama sonuçları : http://www.virustotal.com/tr/analisis/8c1df63ee5228d863984ef6ba8b2e9c852c30b13cd8719b0552e9fe64832c4eb-1267111698

Dosyanız "Win32/Polip" yada türevi bir virüs barındırıyor dolayısı ile sisteminizde virüslü daha da dolayısı ile aldığınız hataların muhtemel sebebi %90 sisteminizin virüslü olması. Virüslü bir sistemde bu tür yada başka tür sorunlar olabilir...

ÖNEMLİ NOT : Ayrıca kurduğunuz / kurmaya çalıştığınız bu program "INSTALL SHIELD" ile hazırlanmış dolayısı ile "MICRO$OFT INSTALLER (MSI)" kurulumu değil.. Dolayısı ile paketle uzaktan yakından aldığınız hatanın alakası yok. Bir önceki hatanız ise "An error occurred while trying to read the source file" dosyayı kaynaktan bulamadığını belirtir bir hata vermiş.. Paketle bir alakası olacağını sanmıyorum. Size öncelikli tavsiyem sisteminizdeki virüs(-leri) temizleyin..

Edited by gececi_78

gececi_78

Arkadaşım polip32 nin bende farkındayım ama bu durum daha farklı

"An error occurred while trying to read the source file"

cümlesini google ile biraz incele;Durum daha cok "Windows setup cleaner" programı ile çözülen "Windows defender" sorunu gibi görünüyor.Bu olayın "install shield" ilede ilişkisi olamaz çünkü formattan sonra ilk olarak virüssüs(1.resimdeki) programı kurmaya kalktıgımda kurulum hatası veriyor,Oysa normal temiz XP-SP3 de bu programı kurarken hiçbir sorun cıkarmıyor.Bu setup ı tarattım virüs bulamadım.Programı denemen için yüklemek isterdim ama büyük çok.

2.resimdeki programda polip32 var fakat sorun daha cok system32 ye "msvcpX.dll" türünden dosya kopyalamanın engellendigi şeklinde ortaya cıkıyor.Eğer msvcp.dll türü dll kullanan virüssüz başka bi program setup'ın varsa lütfen dene;muhtemelen aynı hatayı sende alacaksın.

Özellikle 1. resimdeki hatanın pc admin adını administrator'den başka ada değiştiğim için oldugunu;bi tür .tmp yani geçici kopya klasörü hatası oldugunu düşünüyorumdum ama öylede değil gibi.

Yinede beni önemsemeye bilirsiniz fakat aynı sorunu muhtemelen update paketi kullanan her insan yaşayacaktır;Ta ki o türden setup ları kurmaya kalkane dek.Ama boşverin ben sadece uyamış olayım.Amacım paketi kötülemek değil çünkü.

Edited by elixirs

gececi_78

Arkadaşım polip32 nin bende farkındayım ama bu durum daha farklı

"An error occurred while trying to read the source file"

cümlesini google ile biraz incele;Durum daha cok "Windows setup cleaner" programı ile çözülen "Windows defender" sorunu gibi görünüyor.Bu olayın "install shield" ilede ilişkisi olamaz çünkü formattan sonra ilk olarak virüssüs(1.resimdeki) programı kurmaya kalktıgımda kurulum hatası veriyor,Oysa normal temiz XP-SP3 de bu programı kurarken hiçbir sorun cıkarmıyor.Bu setup ı tarattım virüs bulamadım.Programı denemen için yüklemek isterdim ama büyük çok.

2.resimdeki programda polip32 var fakat sorun daha cok system32 ye "msvcpX.dll" türünden dosya kopyalamanın engellendigi şeklinde ortaya cıkıyor.Eğer msvcp.dll türü dll kullanan virüssüz başka bi program setup'ın varsa lütfen dene;muhtemelen aynı hatayı sende alacaksın.

Özellikle 1. resimdeki hatanın pc admin adını administrator'den başka ada değiştiğim için oldugunu;bi tür .tmp yani geçici kopya klasörü hatası oldugunu düşünüyorumdum ama öylede değil gibi.

Yinede beni önemsemeye bilirsiniz fakat aynı sorunu muhtemelen update paketi kullanan her insan yaşayacaktır;Ta ki o türden setup ları kurmaya kalkane dek.Ama boşverin ben sadece uyamış olayım.Amacım paketi kötülemek değil çünkü.

Sizi elbette önemsiyorum ...

Ancak siz nasıl oluyorda "virüslü" olduğunu bildiğiniz bir dosyayı önemsemeden sisteminze kurmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Yani bile bile virüslü bir dosyayı sisteme kurmaya çalışıyor ve hata alıyorsunuz lafı sözü önemli değil ne olacak virüs varsa demeye getiriyorsunuz ...

Bu paketler yada direk windows updaten aldığnız dosyaların %99 u adı üzerinde "GÜVENLİK GÜNCELLEŞTİRMESİ" ... elbet bir virüsün sisteme etkilerini güncellemeler çıktıkça sistem engelleyecek yani salt bir SP3 ile virüslü, sisteme zarar verebilen bir dosyayı rahatça çalıştırırken güncel bir sistemle bu konuda engeller ile ELBETTE karşılacaksınız..

Yani biz güncellemeleri aldıkça sisteme önüne gelen virüs / trojan elini kolunu sallaya sallaya zarar vermeye devam edecekse ne diye GÜVENLİK GÜNCELLEMESİ yapıyoruz değilmi ama ?

Aşağıda internette oturup araştırıp dosyanın "virüssüz hali" ve "virüssüz hali ile sorunsuz kurulmuş bir sistemin" VİDEO KAYDI bulunmakta ...

http://www.multiupload.com/MNQ4FRHUBE

Size tavsiyem temiz bir sistem kurmanız, bilemiyorum ama önemsemediğinize göre sisteminizde tek virüslü dosya bu setup dosyası değil ve virüslü olduğunu bildiğiniz bir dosyayı bile bile rahatça çalıştırıp ardından (yani-> sisteminize virüs bulaşmış oluyor) sonrasında virüssüz olduğunu bildiğiniz bir başka kurulum dosyasını çalıştırıyor ve sisteminizin hata vermemesini istiyorsunuz. Bunun mümkün olacağını sanmıyorum..

Edited by gececi_78

1) Hayır yanlış anlaşıldım sanırım; 1. hata resminde Size Formatı daha yeni atılmış virüssüz update pack'iniz le oluşturulan SP3'te aynı hatayı aldıgımı ama SP3 güncelleme olmaksızın bu hatayı almadıgımı belirtmek istedim,

2) Elbette 2. resimdeki setup da virüsü bende farkettim ama o hatanında virüsten kaynaklanmadıgını yine updatesiz sp3 te formatı yeni atılır atılmaz bizzat denedim ve virüslü de olsa kurulumu engellemedigini gördüm;Ama önemli değil beni önemsemeyin sadece olayın virüsten kaynaklanmadıgını belirtmek istedim.

(yazdıklarınızı 2 ye bölüp inceledim)

1) Bu durumu için kesin ifade kullanmak istemiyorum ama; virüs bulaşmış bir sistemle hazırladığınız (update pack entegre ettiğiniz) bir windows cdsi olabilir, kurmaya çalıştığınız programın güncellemiş bir hali gerekiyor olabilir, varsa eklediğiniz bir eklenti olabilir,

2) Bu durum tamamen virüsten kaynaklanıyor, yukarıda virüssüz dosya ve virüssüz dosya ile kurulum yapılmış bir sistem videosu var seyrettiniz umarım .

Yine tekrarlıyorum update pack "eklenmemiş - updatesiz" bir sisteme virüslü bir dosya kurabilirsiniz ama M$ bu açığı kapattı ise güncel bir sistememe kuramayabilirsiniz bundan doğal ve anlaşılması zor ne var anlamıyorum..

Edited by gececi_78