Jump to content

wxpUP SP3 Sonrası Güncelleme Paketi ve Eklentileri

gececi_78

Recommended Posts

x-forcenin yaptığı paket hangisidir ali bey?

günaydın x-force yaptıgı paket Microsoft .Net Framework AIO Addon / Güncelleme - 30.11.2011 dir bunu entegre edşyorum hatta xpye ettiğim paketleri yazayım

01_wxpUpPackUP_UpdatePack_20102011

02_IE8_WinXPSP3_True_AddOn_TRK ie8i tekrardan güncelledim artık ie8le alakalı bi güncelleme bulmuyor

03_Windows_Media_Player_11_True_AddOn_TRK

05+Silverlight_Svcpack_Addon_4.0.60831.0

NouS_Skype.5.6.0.105_Addon

WLM2009_Plus!

XForce_dotnetaio-1111_Addon

XForce_Jre6u29_Addon

Adobe.Reader.X.10.1.1 tr.x86-x64

bu güncellemeleride entegre ettikten sonra sadece kötü yazılım temizleme var onada gerek yok zaten

WindowsXP-KB968930-x86-TRK

WindowsXP-KB2544893-v2-x86-TRK

WindowsXP-KB2641690-x86-TRK

Guest hakankan

..............

02_IE8_WinXPSP3_True_AddOn_TRK ie8i tekrardan güncelledim artık ie8le alakalı bi güncelleme bulmuyor

..............

bunu paylaşabilirmisiniz?

paketten sonra hangi güncellemeler çıktı yazabilecek varmı?

Kasım aayı cıkanlar:

Windows XP Güncelleştirmesi (KB2641690)

Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2544893)

+

Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı - Kasım 2011 (KB890830)

Aralık ayı cıkanlar:

Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2619339)

Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2620712)

Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2633171)

Windows XP Güncelleştirmesi (KB2633952)

Windows XP İçin Internet Explorer 8 Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2618444)

Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2624667)

Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2639417)

Windows XP İçin ActiveX Kill Bitleri Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2618451)

+

Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı - Aralık 2011 (KB890830)

gececi msj yazmasamda paketini her ay indiriyorum ve cok cok memnunum. ellerine sağlık. sen ve XForce ve tabi bir kac arkadaş daha olmasa buranın tadı tamamen kacar

saygılarımla...

13.12.2011 upd.txt

wxpUpPackUP_UpdatePack_16122011

IE8_WinXPSP3_True_AddOn_16122011

Mozilla Flash Plugin_11.1.102.55

Paketlerini güncelledim .. Kendi denemelerimde herhangi bir sorunla karşılaşmadım..

Görüşmek üzere..

sayın gececi_78;

öncelikle çalışmalarınız için teşekkür ederim.entegre edip kurulum yapıldığında herhangi bir güncelleme bulmuyor.

buraya kadar gayet iyi.ancak bir sorun var.

update paketini entegre edip kurulum tamamlanınca internet explorer den

https://organ.saglik.gov.tr

adresine girmeye çalışınca geçersiz sertifika uyarısı veriyor. devam et deyince yükleme çabalıyor ve şişiyor.firefoxtan aynı siteye girince yine geçersiz sertifika uyarısı veriyor,devam et deyince açıyor.

senin güncelleme paketini entegre etmeden kurulum yapınca sorunsuz görüntüleme yapıyor. manuel güncellemeleri indirince yine sorunsuz devam ediyor.

yani öğrenmek istediğim şudur: güncelleme paketi içerisine sertifikalar ile ilgili bir güncelleme veya reg kaydı yaptınız mı acaba. bu sorunu engellemek için birşey yapabilirmiyiz? ilginize şimdiden teşekkürler.

DipNOT: bu sorun windows update paketiyle ortaya çıkıyor. internet explorer update paketiyle ilgisi yok...

Edited by samosan

günaydın arkadaşlar gececi hocamın yaptıgı pakette sorun yok microsoftun yayınladıgı bi güncelleme buna neden oluyor neden derseniz şuan 2-3 aydır pcye format atmadım gececinin yaptıgı eski paket ten kurulu gecen güncellemeye kadar bi sorun yoktu şimdi ise o güncellemede her ne oldu ise sertifika uyarısı veriyor kısacası gececi bu durum için bişey yapamaz yada sıfırdan sistemi eski bi paketle kurup güncellemeyi kapatacaksınız şuan başka bi altarnatif göremiyorum

sayın gececi_78;

öncelikle çalışmalarınız için teşekkür ederim.entegre edip kurulum yapıldığında herhangi bir güncelleme bulmuyor.

buraya kadar gayet iyi.ancak bir sorun var.

update paketini entegre edip kurulum tamamlanınca internet explorer den

https://organ.saglik.gov.tr

adresine girmeye çalışınca geçersiz sertifika uyarısı veriyor. devam et deyince yükleme çabalıyor ve şişiyor.firefoxtan aynı siteye girince yine geçersiz sertifika uyarısı veriyor,devam et deyince açıyor.

senin güncelleme paketini entegre etmeden kurulum yapınca sorunsuz görüntüleme yapıyor. manuel güncellemeleri indirince yine sorunsuz devam ediyor.

yani öğrenmek istediğim şudur: güncelleme paketi içerisine sertifikalar ile ilgili bir güncelleme veya reg kaydı yaptınız mı acaba. bu sorunu engellemek için birşey yapabilirmiyiz? ilginize şimdiden teşekkürler.

DipNOT: bu sorun windows update paketiyle ortaya çıkıyor. internet explorer update paketiyle ilgisi yok...

Bu duruma yapabileceğim birşey maalesef yok..

Diğer tarayıcılarla işinizi görebiliyorsanız ne mutlu size :)

Merhaba arkadaşlar

Yeni üye oldum fakat sürekli sitenin takipçisiyim. Bahsetmiş olduğunuz sorun paketle ilgisi yok ancak güncellemelerden kaynaklanıyor. XP, vista ve Win7 ilede

https://organ.saglik.gov.tr sitesi yaptığım denemelerde sertifika sorunu olduğu belirtiliyor ve açılmıyor. KB2641690 ile 22 sertifika güvenilmeyenler listesine ekleniyor. Roostupd ile 353 adet üçüncü parti kök sertifika güncellemesi gerçekleşiyor. Bunları görmek için system32 içinde certmgr exe'yi çalıştırarak görebilirsiniz. Sorunun paketle ilgisi yok.

Merhaba arkadaşlar

Yeni üye oldum fakat sürekli sitenin takipçisiyim. Bahsetmiş olduğunuz sorun paketle ilgisi yok ancak güncellemelerden kaynaklanıyor. XP, vista ve Win7 ilede

https://organ.saglik.gov.tr sitesi yaptığım denemelerde sertifika sorunu olduğu belirtiliyor ve açılmıyor. KB2641690 ile 22 sertifika güvenilmeyenler listesine ekleniyor. Roostupd ile 353 adet üçüncü parti kök sertifika güncellemesi gerçekleşiyor. Bunları görmek için system32 içinde certmgr exe'yi çalıştırarak görebilirsiniz. Sorunun paketle ilgisi yok.

bu windows update paketi eklenmemiş xp vista ve 7 ile yapılan testlerde ilgili sayfayı açınca sertifika hatasını verdiği doğru. ancak devam et deyince çat diye sayfayı açıyor. ama update paketi eklenmiş xp lerde devam et deyince durum çubuğunda yüklemeye çabalıyor. bir süre sonra hataya düşürüyor ve asla ilgili sayfayı açmıyor.

dediğin sertifikalara bi bakayım belki bi çıkış yolu bulurum. ilgine teşekkür ederim.

DAHA ÖNCEKİ YAZDIKLARIMIN TOPLANMIŞ HALİ:

1) ie6 veya ie8 farketmiyor.

2) boş sp3 ile yapılan testler sonucu ilgili sayfa açılıyor.

3) boş sp3 kurulup normal windows üzerinden updateler çekilrse sayfa açılıyor

4) boş sp3 üzerine windows update paketi entegre edilip kurulum yapılırsa sertifika hatasından dolayı sayfa açmıyor.

5) firefoxta her ne olursa olsun sorun çıkarmıyor . ancak bakanlık elemanları nedense internet explorer kullanmalısınız diyorlar.

6) hfslip metoduyla yapılan entegrasyonu hiç denemedim .fikrim yok.

7) şimdiye kadarki cevaplardan öğrenebildiğimiz kadarıyla sorun bir windows güncellemesinden kaynaklı.sorunun kaynağı her neyse de gececi_78 den kaynaklı bişey olduğunu sanmıyorum.olsa olsa update paketi yapımında kullandığı yardımcılardan kaynaklanıyordur

Edited by samosan

Guest hakankan

Sitede yüklü olan sertifika zaten local olarak oluşturulmuş bir sertifika. Microsoft tarafından yapılan güncelleme ile konunun alakası yok.

Sorun paket ile alakalı bir sorun.

son nokta xforce usta böyle diyorsa olay bitmiştir gerçek bir pc uzmanı olduğunu bildiğim için tereddüt etmem artık.

top gececide artık bir an önce düzenleme yapmasını bekliyoruz..

Sitede yüklü olan sertifika zaten local olarak oluşturulmuş bir sertifika. Microsoft tarafından yapılan güncelleme ile konunun alakası yok.

Sorun paket ile alakalı bir sorun.

günaydın evimde kullandıgım pc de yaklaşık 2-3 ay önce gececinin yapmış oldugu paketi kullanarak xp kurdum bu güncellemeleri yüklemeden önce sertifika olayı yoktu bu güncellemeler yüklendikten sonra ne olduysa sertifika olayı cıktı bilginiz olsun

günaydın evimde kullandıgım pc de yaklaşık 2-3 ay önce gececinin yapmış oldugu paketi kullanarak xp kurdum bu güncellemeleri yüklemeden önce sertifika olayı yoktu bu güncellemeler yüklendikten sonra ne olduysa sertifika olayı cıktı bilginiz olsun

tamam iyi güzelde şöyle bir sorun var.

2008 mayısta çıkan sp3 lü bomboş xp yi kur.

bilgisayarı kullanmaya başlayınca windows update sitesinden güncelleme çek.

ne kadar güncelleme gösterirse indir kur.

sayfayı test et.

sonuç : ÇALIŞIYOR

ama paket entegre edilince çalışmıyor. sıkıntıyı yaşatan noktayı bulamadım. gececi_78 le ilgili birşey olduğunu yine de zannetmiyorum. Update paketini yaparken kullandığı araçlardan kaynaklanıyor olabilr diye düşünüyorum.

Yumeyao tarafından hazırlanan ie8 addon paketinin türkçe halini denemeye fırsatı olan birileri denesin, belkide sorun ie8 addon'dadır.

Kendi kullandığımı yükledim. İçerisinde sadece birkaç ince ayar vardır. ie.inf dosyasını düzenleyerek kendinize ait ayarları yapabilirsiniz.

Nlite ile eklediğimde sorun çıkmıyor. ryanvm integrator ilede sorun çıkaracağını zannetmiyorum.

http://hotfile.com/dl/138300289/91c5c95/IE8_AddOn_TRK.7z.html