Jump to content

wxpUP SP3 Sonrası Güncelleme Paketi ve Eklentileri

gececi_78

Recommended Posts

Yumeyao tarafından hazırlanan ie8 addon paketinin türkçe halini denemeye fırsatı olan birileri denesin, belkide sorun ie8 addon'dadır.

Kendi kullandığımı yükledim. İçerisinde sadece birkaç ince ayar vardır. ie.inf dosyasını düzenleyerek kendinize ait ayarları yapabilirsiniz.

Nlite ile eklediğimde sorun çıkmıyor. ryanvm integrator ilede sorun çıkaracağını zannetmiyorum.

http://hotfile.com/d...dOn_TRK.7z.html

ie8 addon ile alakası yok sanırım. Verdiğin eklentiyle de denedim. Problem devam ediyor. https://organ.saglik.gov.tr/ sitesi "Bu web sitesine devam et" denildiğinde web tarayıcı şişiyor ve hiç bir şekilde açılmıyor.

2011 için son bir cd hazırlamayı düşünüyorum ve problemin giderilmesini dört gözle bekliyorum. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım...

gececi bunca insanı madur ediyorsun biran önce şu hatayı düzelt..!!!

adam bu yorumları okuduktan sonra yapmasa yeridir. yerinde olsam konuyu kilitler uğraşmam artık.. taa başından beri takip ediyorum. adam "çok yoğunum,uğraşamıyorum" demesine rağmen ısrarla her ay her ay yok ne zaman güncellenecek yok mağdur etme bizi yok cd yaktım kediyi araba çarptı vs gibi insanı çileden çıkaracak yorumlar yazıyorsunuz.. kendisi de editörler de daha önce defalarca söylediler "bu paketi her ay çıkarıp yayınlamaya HİÇBİR MECBURİYETİ YOK"... sizi bu konuda biraz sağduyulu olmaya davet ediyorum.

Konuyla ilgili olarak şunları söyleyebilirim. Eğer bahsedilen sertifika hatası arkadaşlarımızın dediğine göre son addon dan sonra ortaya çıktıysa bu sertifikayla ilgili güncelleme KB2641690 kasım ayı güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir, çünkü bu düzeltme eki sertifikalarla ilgiliymiş. dileyen arkadaşlar bu güncellemeyle ilgili reg kayıtlarını ve dosyaları güncelleme paketinden çıkarıp daha sonra elle yükleyebilirler.. zaten bu güncellemeyi klasöre çıkarılıp reg kayıtları incelendiğinde anlaşılacaktır neden bu hatanın ortaya çıktığı diye düşünüyorum...

Bu yorum şu anda varsayımdır. vaktim olmadığı için bahsettiklerimi yapıp deneyemedim.. ama yakın bir zamanda deneyip yazarım sonucu...Saygılar...

Guest hakankan

adam bu yorumları okuduktan sonra yapmasa yeridir. yerinde olsam konuyu kilitler uğraşmam artık.. taa başından beri takip ediyorum. adam "çok yoğunum,uğraşamıyorum" demesine rağmen ısrarla her ay her ay yok ne zaman güncellenecek yok mağdur etme bizi yok cd yaktım kediyi araba çarptı vs gibi insanı çileden çıkaracak yorumlar yazıyorsunuz.. kendisi de editörler de daha önce defalarca söylediler "bu paketi her ay çıkarıp yayınlamaya HİÇBİR MECBURİYETİ YOK"... sizi bu konuda biraz sağduyulu olmaya davet ediyorum.

Konuyla ilgili olarak şunları söyleyebilirim. Eğer bahsedilen sertifika hatası arkadaşlarımızın dediğine göre son addon dan sonra ortaya çıktıysa bu sertifikayla ilgili güncelleme KB2641690 kasım ayı güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir, çünkü bu düzeltme eki sertifikalarla ilgiliymiş. dileyen arkadaşlar bu güncellemeyle ilgili reg kayıtlarını ve dosyaları güncelleme paketinden çıkarıp daha sonra elle yükleyebilirler.. zaten bu güncellemeyi klasöre çıkarılıp reg kayıtları incelendiğinde anlaşılacaktır neden bu hatanın ortaya çıktığı diye düşünüyorum...

Bu yorum şu anda varsayımdır. vaktim olmadığı için bahsettiklerimi yapıp deneyemedim.. ama yakın bir zamanda deneyip yazarım sonucu...Saygılar...

durumlar okadar kötüki anlatamam cepte 1 kuruş kalmadı işlerde berbat yoksa yazmazdım böyle..

durumlar okadar kötüki anlatamam cepte 1 kuruş kalmadı işlerde berbat yoksa yazmazdım böyle..

bu metni biyerden tanır gibiyim.

şimdi arkadaşlar ben bir kaç sistem kurdum en son şubat 2011 yapmış oldum sistemi kurdum yine aynı hatayı aldım ki bu bence hata değil.

19.02.2011 tarihli pakete kadar geriye gittim ve hala acmadı o bahsı gecen siteyi.

daha sonra orjinal win xp sp3 kurdum ve onda olan ie6 ile siteye giriş yaptım karşılaştım metinler bunlar

daha sonra ie7 kurdum ve aldım msj bu. (tüm bu işlemler orjinal win xp sp3 üzerinde yapılmıştır)

aynı msj ie8 icinde gecerli buyurun görün

şimdi siz karar verin sorun pakette mi microsofta mı yada o bahsi gecen sitede mi. boş yere konuyu uzatıyoruz gibime geliyor.

saygılarımla...

şimdi siz karar verin sorun pakette mi microsofta mı yada o bahsi gecen sitede mi. boş yere konuyu uzatıyoruz gibime geliyor.

ie7 ve ie8 de hata sayfasını görüp devam et deyince yine de açıyor ilgili yeri. ie6 da hata sayfasını göstermeden direk olarak açıyor zaten. ancak güncelleme paketi entegre edilmiş xp ile yapılan testlerde ie6,ie7,ie8 hangisi olursa olsun açmıyor. ancak firefox ve benzerleriyle sorunsuz açılabiliyor. buradaki sıkıntıyıda bakanlık çıkartıyor. her ne hikmetse ie den başkasını kullanmayın diyorlar..

kısacası hata sayfasını görüp, devam deyince sitenin şiştiğini birkaç kez yazmıştım. sanırım kaçırdığın nokta bu olmuş.

yine defalarca dediğim gibi sorun paketi yapan kişide değil, kullandığı yardımcı programlardan kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. iyi günler.

Guest hakankan

Bakanlık gidipte milleti uğraştıracaığna 10$ verip yetkili bir yerlerden sertifika alsın sorun çözülmüş olur.

son durum olarak hata kimde xforce?

Güncelleme paketi kullanmadığım için bir fikrim yok. Çokta büyütülecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta internet explorer gibi lanet bir yazılımdan herşey beklenir. Firefox - Chrome - Safari - Opera gibi alternatifler varken kafaya takılacak bir durum yok.

Güncelleme paketi kullanmadığım için bir fikrim yok. Çokta büyütülecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta internet explorer gibi lanet bir yazılımdan herşey beklenir. Firefox - Chrome - Safari - Opera gibi alternatifler varken kafaya takılacak bir durum yok.

Bu siteye Chrome ve Firefoxta güvenlik hatası veriyor!

Bazı arkadaşların hoşuna gitmesede yazdıklarım. ben yinede kendi bildimi okumaya devam ediyorum. sorun pakette değil

sorun tamamen siteden kaynaklanıyor. aynı işlemi win 7 denedim ve yine aynı hata. bunda paket yok entegre edilmiş. sadece 13 aralık tarihine kadar cıkmış güncellemeler ve ie9.

X-Force'nin dedi gibi bakanlık uyduruk bir sertifikayla işi götürmeye calışıyor ama olmuyor

yeni paketini bekliyoruz gececi

saygılarımla...

Buda Mozilla Firefox hata resmi

Edited by rokobozz

günaydın arkadaşlar topu topu sadece 10-11 güncelleme cıktı bu güncellemeleride nlite ile entegre edebilirsiniz zor bişey değil. bence biraz güncelleme biriksin ne bileyim şöyle 20-30 tane olsun o zaman gececi hocam elbet yapar şimdi 3-5 güncelleme geldi diye paket yapılmaz ki kolay iş değil artık ben bile sıkıldım bu işden paketi entegre et sonra denemek için kurulum yap eskinde üşenmeden yapardım artık tat vermiyor eminimki gececi hocamda sıkılmıştır artık o yüzden kendisi musait ve istekli oldugu zaman yapar ama sıkı sık yapılması taraftarı değilim

bu arada ie8 de konulara mesaj atamıyorum mesaj kutusuna tıklanmıyor şimdi operadan yazdım bu sorun başına gelen varmı acaba?

Edited by Ali Arslan

Guest hakankan

günaydın arkadaşlar topu topu sadece 10-11 güncelleme cıktı bu güncellemeleride nlite ile entegre edebilirsiniz zor bişey değil. bence biraz güncelleme biriksin ne bileyim şöyle 20-30 tane olsun o zaman gececi hocam elbet yapar şimdi 3-5 güncelleme geldi diye paket yapılmaz ki kolay iş değil artık ben bile sıkıldım bu işden paketi entegre et sonra denemek için kurulum yap eskinde üşenmeden yapardım artık tat vermiyor eminimki gececi hocamda sıkılmıştır artık o yüzden kendisi musait ve istekli oldugu zaman yapar ama sıkı sık yapılması taraftarı değilim

bu arada ie8 de konulara mesaj atamıyorum mesaj kutusuna tıklanmıyor şimdi operadan yazdım bu sorun başına gelen varmı acaba?

10-11 güncelleme azmı ya?

kendi güncell güncelleme paketlerinizi yapabilirsiniz belkide istediğiniz gibi sorunsuz olur belkide becerinize bağlı

lol

İyi akşamlar nlite programı yada digeri ile güncellemeleri entegre edebiliyorsunuz zaten bu tür işlemleri bilmeseniz gececinin yada diger arkadaşların paketlerini entegre edemezsiniz öyle değilmi benim demel istediğim her 3-56 güncellemede yeni paket yapılması taraftarı değilim cıkan güncellemeler de cok değil onu şuan yapmış oldugunuz xp nin üzerine entegre edip kullanabilirsiniz diyorum hepsi bu ben 19 temmuzda sistemi kurmuşum bu zamana kadar format atmadım çünkü insan bıkıyor artık ugraşmaya çökene kadar xp kurmam. zaten ssd aldım ondan dolayı win 7 ultiamte64 e gececem bu saatten sonra eşe dosta xp kurarım

sayın gececi_78;

size özel mesaj atmayı denedim ancak kilitliydi. o sebeple buraya yazdım.

sizden özel olarak bir ricam olacak. windows update paketini yaparken kullandıklarınızı eğer burada paylaşırsanız daha farklı paketler ortaya çıkarabileceğimizi düşünüyorum. tabi olumsuz cevap verirseniz de anlayışla karşılarım. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

01_wxpUpPackUP_UpdatePack_18012012

02_IE8_WinXPSP3_True_AddOn_18012012

Paketlerini güncelledim ...

Görüşmek üzere..

@samosan uygun bir zamanda yardımcı olmaya çalışayım (unutmazsam!..)

sagol hocam banada yardımcı olursan bu konuda sevinirim bazı güncellemeler nlite ile olmuyor çünkü