Jump to content

XP ye wallpaper entegresi için yardım

refikilhan

Recommended Posts

Arkadaş daha wallpaper eklemeyi bilmiyor sen paketi açtıktan sonra tekrar "paketle" diyorsun. O da tekrar addon olarak paketleyebilecek :)

İlk temel ders olarak buradan başla.

Sadece wallpaper değil birçok şeyi yapabilirsin anlar ve doğru uygularsan anlatılanları.

Öncelikle:

$OEM$\$$\Web\Wallpaper şeklinde hiyeraşik düzende klasörler oluştur. Sonra wallpaper klasörü içine jpeg formatında istediğin kadar resim koy. Sonra masaüstüne gelmesini istediğin resim ismiyle kodları şu şekilde düzenle:

Windows Registry Editor Version 5.00 (Veya "REGEDIT4" te yazilabilir)

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"Wallpaper"="C:\\WINDOWS\\Web\\Wallpaper\\resim.jpeg"

(Web'ten sonra kafana göre "duvar kağıdı" vs yazmayacaksın. Windows böyle ifadeleri tanımaz kurulumda. Ek olarak Tr karakter ile aralarda boşluk olmayacak kodlarda)

Yukardaki örnek satırı $oem$ klasörüne mesela; "wallpaper.reg" adıyla kaydet. Ardından cmdlines.txt içine şunları yazmalısın:

"regedit /S wallpaper.reg"

İşlem tamam.

Sorduğun soru ve işlem basit aslında ama bilmedin mi bilmiyorsun işte. Google'da basit bir araştırmayla konuyla ilgili birçok siteye ve detayli bilgiye ulaşabilirsin. Üşenmeden biraz geniş çapli araştırma, inat, merak, sabır ve deneme-yanılma ile birçok sorunun üstesinden gelinebilir...

Edited by oguz

Arkadaş daha wallpaper eklemeyi bilmiyor sen paketi açtıktan sonra tekrar "paketle" diyorsun. O da tekrar addon olarak paketleyebilecek :)

İlk temel ders olarak buradan başla.

Sadece wallpaper değil birçok şeyi yapabilirsin anlar ve doğru uygularsan anlatılanları.

Öncelikle:

$OEM$\$$\Web\Wallpaper şeklinde hiyeraşik düzende klasörler oluştur. Sonra wallpaper klasörü içine jpeg formatında istediğin kadar resim koy. Sonra masaüstüne gelmesini istediğin resim ismiyle kodları şu şekilde düzenle:

Windows Registry Editor Version 5.00 (Veya "REGEDIT4" te yazilabilir)

"Wallpaper"="C:\\WINDOWS\\Web\\Wallpaper\\resim.jpeg"

(Web'ten sonra kafana göre "duvar kağıdı" vs yazmayacaksın. Windows böyle ifadeleri tanımaz kurulumda. Ek olarak Tr karakter ile aralarda boşluk olmayacak kodlarda)

Yukardaki örnek satırı $oem$ klasörüne mesela; "wallpaper.reg" adıyla kaydet. Ardından cmdlines.txt içine şunları yazmalısın:

"regedit /S wallpaper.reg"

İşlem tamam.

Sorduğun soru ve işlem basit aslında ama bilmedin mi bilmiyorsun işte. Google'da basit bir araştırmayla konuyla ilgili birçok siteye ve detayli bilgiye ulaşabilirsin. Üşenmeden biraz geniş çapli araştırma, inat, merak, sabır ve deneme-yanılma ile birçok sorunun üstesinden gelinebilir...

Oğuz Kardeş, 2008 yılında () linkteki Rocco ve diğer arkadaşlarla yazışmalarınızı dikkatle takip ettim ve bunları aynen uyguladım.hemde alternatiflerinide deniyerek,

sebebini bilemiyorum bende olmuyor,hatta acaba kullanduğım xpcd demi sorun var düşüncesiyle yenisini indirdim ondada denedim olmadı.

ama inanın orada ne önerildiyse hepsini tatbik ettim.

Evet acemilik var ben bu işleri biliyorum diyemem ama akıl var mantık var ,Size nasıl bir yol izlediğimi anlatayım belki onların içinde bir hata bulur ve beni uyarırsanız bana büyük iyilik yapmış olursunuz.

Öncelikle xpcd sinin içine $oem$ adıyla normal bir klasör açtım, bu klasörün içine $$ adında yine normal bir klasör $$ klasörün içine web klasörü(Buda normal klasör) ve web klasörünün içindede yine normal bir klasörün içinde ayni formatta manzara resimleri.

Sonuçta iç içe geçmiş $oem$\$$\Web\Wallpaper klasörlerini yaptım. $oem$ klasörünün içine yani $$ klasörünün bulunduğu yere bir metin belgesi açarak:

Windows Registry Editor Version 5.00

"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\deniz.jpg"

"WallpaperStyle"="2"

"OriginalWallpaper"=""

"WheelScrollLines"="3" scriptini koydum ve Wallpaper.reg adı ve uzantısıyla kaydettim (Tabii bu scriptlerin çeşitli alternatiflerinide denedim (örneğin yukarda linkini verdiğim sizin yazışmalarınızdaki scriptleride denedim gerçerli yol olarak hepsi ayni sayılırda)

bunuda $oem$ klasörünün içine $$ klasörünün yanına koydum.yine bir metin belgesi açtım.İçine:

[commands]

"regedit.exe /s wallpaper.reg" scriptini atarak cmdlines.txt adı ve uzantısıyla kaydedeip onuda reg ve $$ dosyalarının yanına koydum.

böylece burada "$$,wallpaper.reg,cmdlines.txt olmak üzere 3 dosya oluştu",wallpaper klasörünün içindede resimler.

İşte en kritik nokta bundan sonra ben bundan sonra nlite programıyla iso oluşturuyor ve sanal pc ile kontrol ediyorum.belki nliteden önce başka bir işlem daha yapmam gerekiyormu onu bilmiyorum.

İşte oğuz kardeş hepsi bu,sizlerden yardım ve destek rica ediyorum.

Yukarda anlattığım çalışmalarımda acemice ve yanlış birşey yaptımsada lütfen bana gülmeyin.=:)

Saygılarımla...

Önemli not:Arkadaş daha wallpaper eklemeyi bilmiyor diyorsunuz ve sanırım bunu yukarıörnek olarak verdiğim ("Wallpaper" = "C: \ \ WINDOWS \ \ web \ \ duvar kağıdı \ \ Deniz.jpg"scriptini açtığım metin belgesine kopyaladım )cümlesine istinaden söylediniz,ancak oraya duvarkağıdı terimi sadece size yazdığım örnekte sehven yazılmış,yoksa wallpaper yerine Türkçesi olan duvar kağıdı terimini yazacak kadar cahil değilim.

Bir an için sizin düşündüğünüz gibi olsa bile bu sizin başkalarıyla alay etmeniz için bir sebep olamaz.

Edited by refikilhan

@refikilhan

Bu kadar "gereksiz hassasiyet" göstermen ve kendi deyiminle "zoruna gitmesi" kusura bakma ama senin problemin. Amaç sandiğin gibi dalga geçmek olsaydı sabahın ikisinde oturup onca satıri karalamazdi kimse sana.

Bu ergen hassasiyetini olsa olsa toy olmana bağlıyorum. Yaşin kaç bilmiyorum ama 38 yaşındayım. Alay etmek vs gibi çoçukça kavramlar 7 veya 8 yaşlarımda mazide kaldı. Bende bilmiyordum 2008'ler de. Ama sora sora, araştırarak, inatla ve durduk yerde BULUTTAN NEM KAPMADAN sonunda az da olsa öğrendik bir şeyler.

Tüm bunları, NAİF ve TAMAMEN İYİ NİYETLİ BİR TEBESSÜMLE dile getiren insanları algılayacak kapasiteye sahip degilsen sorunu kendinde aramalısın başkalarında değil.

Edited by oguz