Jump to content

.Net Framework AIO Addon / Şubat 2014

ZEUS__

Recommended Posts

• 1 month later...

ZEUS kardeş! Maşallahın var. net 3.5 addonu çok güzel beceriyorsun. Benim anlamadığım net 4 addon neden yapamıyorsun? Bence yumeyao ne senden akıllı nede senden becerikli. En iyi net 4 aio o yapıyordu. Öteki yapanların güncellemelerini sistem kabul etmiyor. Defalarca yüklesen de almıyor. net 3.5 addon içinde durum aynı. Senin eline kimse su dökemedi.  Hala yumeyao'nun net 4 addonunu yükleyip, güncelleme yapıyorum. Şu işe bir el atsan % 100 eminim becerirsin. Kolay gelsin!
'

@eletomani, @ricktendo64'nun  .net framework 4 ve 4.5 addonlarını paylaştım yakın zamanda. WPI'da ben sorunsuz kullanıyorum, olumsuz geri dönüşte olmadı şimdiye kadar. yalnız SVCPACK olarak denemedim.

http://www.wincert.net/forum/topic/10647-net-framework-4-full-x86x64/

http://www.wincert.net/forum/topic/10648-net-framework-45-full-x86x64/

Dostum @Zeus,

Paketi güncelleme imkanın olursa bir ara memnun oluruz (8 Ocak) Ayrıca paketin sana zahmet hangi os'ler ile uyumlu olduğu bilgisini de eklersen makbüle geçer, win7 x86, 64, XP vs gibi...

• 1 month later...
  • 2 months later...

Eline sağlık ZEUS_.Çalışma için teşekkürler.Acaba son güncel hali mi paylaştığın?

Ekleme: Çalışmanı yüklemeye çalıştığımda aşağıdaki hataları verdi ve hiçbir şey kurulmadı.Bu neden olabilir?

Önce bu;

GzbG9wZ.png

Sonra bu;

4Y6x1us.png

Edited by ayazoglu

bu ay güncelleme yok sanırım net 3.5 için xpde, üstünkörü bakmıştım xp güncellemelerine.. dolayısıyla hala tüm güncellemeleri barındırıyor.

1.resimdeki disk hatası vs. dediği dosya düzgün inmediği için yapıyor olabilir. MD5 değerlerini karşılaştırır mısın.

alttaki hatada yalnızca windows xp kurulumu içerdiğini söylüyor. windows 2000 ya da 98 gibi sistemlere kurulmaz. yalnzıca windows xp 32 bit içindir.

düzenleme: şimdi bi arkadaşın uyarısıyla sanal makina da baktım bir daha.. bir adet net framework 2 için güncelleme varmış. 1-2 gün içinde hazırlarım umarım.

Net 4 bir güncelleme verdi. Senin son net 4 addon kurulu idi. Güncellemeyi bir türlü üç pc'de de kuramadı. Bundan önceki net 4 addon kurulu başka bir pc güncellemeyi kurdu. Senin addonların süperdir. Sanırım son net 4 addon da bir hata oldu.

Selam @eletomani,

net 4 için daha sonra 1-2 güncelleme/düzeltme çıkmıştı, benim pc de son yaptığım paket 17 nisan tarihli hatta... ancak ben paketleme yapmama rağmen forumda konusunda paylaşmamıştım. bugün yaptım ve sanalda denedim, yükleyip konuda paylaşırım. net 4, 4,5 addonları @ricktendo'nun paketleri. olabilir paketlemelerde hata normaldir, geri dönüşlerde hata var ise düzeltiyor. bazen microsoftun da hatası oluyor. yüklü güncelleştirme tekrar çıkıyor ya da yüklenmiyor gibi.

bu ay güncelleme yok sanırım net 3.5 için xpde, üstünkörü bakmıştım xp güncellemelerine.. dolayısıyla hala tüm güncellemeleri barındırıyor.

1.resimdeki disk hatası vs. dediği dosya düzgün inmediği için yapıyor olabilir. MD5 değerlerini karşılaştırır mısın.

alttaki hatada yalnızca windows xp kurulumu içerdiğini söylüyor. windows 2000 ya da 98 gibi sistemlere kurulmaz. yalnzıca windows xp 32 bit içindir.

düzenleme: şimdi bi arkadaşın uyarısıyla sanal makina da baktım bir daha.. bir adet net framework 2 için güncelleme varmış. 1-2 gün içinde hazırlarım umarım.

Ben o hataları temiz format üstüne ve XP'ye kurmaya çalıştığımda verdi. Ayrıca, md5 değerinin kontrolünü yapmıştım.Bunları winrar ile çıkarıp içindeki setuplardan sırasıyla kursam bir sorun olur mu?Böyle kurulum yaparsam güncellemeler de yüklenir mi?Çünkü, denedim olacak dediğim şekilde.

güncellemeler gömülü old. için güncellemeleri kurulum beraberinde kurar. karar senin deneme yanılma ile bakabilirsin sonuca ancak olur sanırım. çıkan dosyalar içinde "XPDNF11SP1tr20SP2tr30SP2tr35SP1tr.CMD" isminde bi dosya var. onu direkt çalıştırdığında hata alıyo musun bir de ona bak...

anladım. maalesef aklıma başka bi şey gelmiyor neden bu hatayı aldığına dair. XPDNF11SP1tr20SP2tr30SP2tr35SP1tr.CMD dosyasında aldığın ikinci hata listelenmiş. geçerli OS XP değilse ver diye ancak, xp old. halde bu hatayı alıyosan aklıma bi şey gelmiyor. daha önce karşılaşıp çözen varsa yardımcı olabilir belki.

IF /I NOT "%CURRENTOS%"=="XP" (
    SET ERRORMSG=%FILENAME% is a WXP only installer.
    GOTO :ERROR

• 3 weeks later...

Windows Server 2003 ve Windows XP x86 için Microsoft .NET Framework 2.0 SP2 Güncelleştirmesi (KB2836941)
windows XP, Server 2003, Vista ve Server 2008 x86 için Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 Güncelleştirmesi (KB2836940)

XP, Server 2003, Vista, Windows 7 ve Windows Server 2008 x86 üzerinde Microsoft .NET Framework 4 Güncelleştirmesi (KB2836939)

Üç adet güncelleme verdi. Ellerinden öper. Sen olmasan bütün Frameworklar öksüz kalacak. :)  Ellerine ve emeğine sağlık yapıyorsun da bizi güncelleme derdinden kurtarıyorsun.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

vistada durum ne bilmiyorum.

windows 7 de net framework 3,5 gömülü geliyor.

windows 8 de net framework 4,5 gömülü geliyor, net framework 3,5 için bileşenlerden açmak gerekiyor ya da dism komutu ile açılabiliyor sonradan.

uzun lafın kısası diğer sistemlerde denenmedi ancak çalışacağını sanmıyorum. bi ara windows 7 de denemiştim kurulmuştu sanıyorum ancak zaten gömülü gereksiz olur.

• 4 weeks later...