Jump to content

[AddOn] Media Center 2005 (Türkçe) 11.03.2011 Tarihli Yeni Paket

pojac 88352

Recommended Posts

deskqa6.jpg tanksmalliw8.jpg

wdigienhwh6.jpgscrspj8.jpg

ehomeor4.pngWindows XP Media Center 2005 (Türkçe)

Önemli : Service Pack 3 ile media center programı arasında bir çakışmadan dolayı dot net 4.0 uyumsuzluk yaratıyor ve bir de codec bileşenleri istiyor. Paket kurulumundan sonra mutlaka bir codec paketi kurun. Ayrıca eğer dot net paketi kullanıyorsanız eğer dot net 4.0 programını kaldırın.

Bilgi 1: Bu paket Ricktendo64'ün yukarıda resimleri bulunan Windows XP Media Center 2005 (English) eklentisininin, hfslip ile güncellenmiş Service Pack 3'lü Windows XP Profesional cdsine nlite ile X-Force'un Dot Net paketi eklenip microsoftun mce05 için yayımladığı türkçeleştirme paketi kullanılarak Ricktendo64'ün yardımı ile türkçeye çevirilmesi sonucu hazırlanmıştır.

Bilgi 2: Paket gerçek addon (eklenti) olup XP Profesional'i XP Media Center Edition'a dönüştürüyor ve ayrıca Güncelleştirme Toplaması 2 (Update Rollup 2) ve KB925766, KB956148, KB973768 and Windows Dansçısı güncellemelerini içeriyor.

Bilgi 3: Paket ayrıca Plus olarak bilinen Windows Digital Media Eklentileri'ni de içeriyor ve windows bileşenlerini ekle / kaldır bölümünden kaldırılabiliyor.

- Windows Dansçısı

- Windows CD Etiket Oluşturucusu

- Windows Audio Converter

- Windows Parti Modu

- Temalar ve Ekran Koruyucular (Energy Blue, Akvaryum, Uzay, Da Vinci, Doğa, Özel Resimlerim)

- WMP10/11 İçin MCE Teması

Bilgi 4: İstenmeyen bileşenleri Winnt.sif kullanarak devre dışı bırakabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken hangi bileşeni kapatmak istiyorsanız aşağıdaki ilgili kodu Winnt.sif dosyasında [components] bölümü altına eklemenizdir.

[Components]
PlusSS=Off ; Screen Savers (hepsini kapat)
PlusGold=Off ; Aquarium (ekran kouryucu)
PlusSpac=Off ; Space (ekran kouryucu)
PlusDavn=Off ; Da Vinci (ekran kouryucu)
PlusNatr=Off ; Nature (ekran kouryucu)
PlusMpix=Off ; Özel Resimlerim (ekran kouryucu)
PlusDancer=Off ; Windows Dansçısı
PlusParty=Off ; Windows Parti Modu
PlusAudio=Off ; Windows Audio Converter
PlusCDLM=Off ; Windows CD Etiketi Oluşturucu
PlusTheme=Off ; Temalar (Energy Blue temasını kapatır)
WinPlus=Off ; Windows Digital Media Eklentileri (yukarıdakilerin hepsini iptal edicekseniz sadece bunu kullanabilirsiniz)

Türkçe pakete ait resimler için

BURAYA TIKLAYIN...

Paket İçin .NET Framework 1.1 sp1 ve WMP10/11 Kesinlikle Gereklidir ve Addon'u kullanmadan kesinlikle bu addona ait sayfaları gözden geçirin

indirjr5ag8.gif

Edited by Acces Netdede

Eline sağlık dört sorum olacak.

1) Archeronx un eklentisinde Türkçe çeviride yazı kaymaları ve taşmaları oluyordu. Senin çalışmanda böyle bir sıkıntı var mı?

2) Forumda yer alan Nesim ve Alperen in güncellme paketleriyle uyum sorunu olup olmadığını denedin mi?

3) Ayrıca Alperen in xptsp 1.3 üyle uyumu var mı?

4) Birde saydığım eklentiler göz önüne alarak sıralama önemli mi?

Bu sorulara cevap olumluysa 2. paketi dört gözle bekliyor olacağım.

Edited by Detay

Sorularını numaralı olarak cevaplandırayım

1) Archeronx 'un eklentisindeki kaymaları ve taşmaları görmedim onun paketini indirip denemedim türkçeleştirmeyi de nasıl yaptığını kendisine sormadım, ben türkçeleştirmeyi rick'in ispanyolca paketini örnek alarak yani ingilizce ve ispanyolca paketler arasındaki .dll, .exe ve .scr dosyalarını tek tek inceleyerek nerde çeviri yaptıysa orda microsoftun mce05 için yaptığı türkçe dil paketini kullarak çeviri yaptım. Ben öyle birşey görmedim belkide bakmadığım biyerde de olabilir bu yüzden kayma ve taşmaların nerde olduğunu söylersen bende oralara bakıp bikaç resim çekebilirm.

2) Nesimin paketi ile denemedim ama yukarda okursan Alperen (neOS)'in paketi ile kurulum yaptım. (Bilgi5'i okuyabilirsin)

3) Xptsp 1.3'ü ve OOBE, sidebar gibi eklentileri bende kurmak istiyorum ama hepsini sıraya koydum şuanda ikinci postta dediğim konuyla ilgileniyorum yani vista ve win7 mce temasını uygulamaya çalışıorum aslında dün gece 3 gibi oldu bi tek hatası vardı oyüzden bugün tekrar başlıcam. Yani xptsp'yi denemedim ama deneyip bilgilerini paylaşırsan sevinirim.

4) Bu şekilde paket hazırlama olayını daha önce hiç bakmadım incelemedim, şuandada yaptığım sadece çeviri yapmak paketin aslı bana ait değil bu yüzden sıralama hakkında benim diyebilceğim şu paket yukarda da yazdığım gibi .net 1.1 ve wmp 10/11 istiyor bu yüzden bu paketi eklemeden önce cdnize bunları bir yolla eklemeniz lazım yani sadece .net 1.1 ve wmp 10/11 de ekleyebilirsiniz ben bu şekilde ingilizcesini denedim ve sorunsuz çalıştı ayrıca onepiece'in güncelleme paketi ile denedim içinde wmp11 olduğu için yine çalıştı, bu paketi türkçe yapınca cdye wmp11 eklemek yerine güncelleme ekliyeyim dedim buyüzden neOS'unkini ekledim .net 1.1 yerinede X-Force un .net paketini ekledim ve sorunsuz çalıştı, nesimin paketi ile waktim olursa denerim ama bu ay sonuna kadar yapamam çünkü kotamı baya aştım :) sıralamada enson xptsp olmalı bence ve umarım anlatabilmişimdir sıralamayı...

Edited by Acces Netdede

Dostum aşağıdaki addonları sorunsuz bir şekilde ekleyip sanal makinede denedim.

neOS_XpSp3_v1.0.3_TRK.7z
XForce_dotnetaio_Addon.7z
OnePiece_DirectX_AddOn_v1.5.1_For_WinXP_Post-SP3.7z
Kels_Runtimes_addon_v5.6.rar
UltraISO.PE.v9.3.0.2612.AddOn.CaNgO.rar
DaRkMaDnEsS_DAMN_NFO_Viewer_Addon.7z
Gorki_AddOn_HashTab_150109.cab
Kels_CPLBonus_v9.5_addon.rar
Kels_Notepad2_v4.0.22.1_addon.rar
Kels_NotePad++_v5.2_addon.rar
Kels_Uber_Addon_v14.4.rar
NR_Prio1.98TR_Addon.rar
onepiece_adobe_flash_player_v10.0.12.36_addon.7z
Preputium64_BsPlayerPro_v2.27.959_Multilang_AddOn.7z
Ricks_7-Zip4.65_Intl_addon.7z
Ricks_CCleaner2.18.878_Intl_addon.7z
Ricks_nLite1.4.9.1-WMPslip1.4.1_addon.7z
Reapers_Adobe_Shockwave_11.5.1.601_AddOn.7z
CRonaldo_DAEMON.Tools.awxDTools.SPTD.1.56.TR_AddOn.cab
Ricks_XP_to_MCE05_tr.7z
Ricks_WindowsSidebar6.0.6002.18005_Intl_AlkyXP1.1.7z

Edited by Detay

linkleri yenileyecem arkadaşlar, işe başladım geç geliorum, rapid hesabımda olmayınca silinmiş, linkleri ekleyince rapid hesabı olan bi arkadaş varsa ve tekrar rapide gönderip linkleri paylaşırsa sevinirim...

edit : arkadaşlar bu akşam sevgili TTnet'in azizliğine uğradım bitürlü yükleyemedim herkesten özür dilerim... yarın akşam multi upload sitelerinde tekrar denicem şimdilik iigeceler...

Edited by Acces Netdede

Sayın Acces Netdede

Çalışman için teşekkür ederim

Şuan indiriyorum deneyip sonuç bildiricem.

Aekadaşın taşma dediği zannerdersem İlk açılışta mini bir kurulum yapıyor yani aslında kişisel ayarları yaptırıyor bize.

O kurulum aşamsının sonuna doğru 2 veya 3 metin üst üste bindiğinden ne yazdığı okunamıyor ve ne yazdığını bilmeden ileri tıklıyorsunuz aslında bi problem yaratmıyor.Ama olmaması daha iyi olur....

Bide benim bi sorum olacak posttaki resimde Özellikler sekmesinde Versiyon 2005 yazarken ,vermiş olduğun türkçe eklenti resimlerinde 8 nolu resimde versiyon 2002 yazıyor...Sorun değil ben düzeltiyorumda Düzeltemeyen arkadaşlar olabilir diye söyledim..

Bi soruda Başlat/programlar üstünde nereye kuruluyor Bundan önceki örneklerde Accessories (ingilizce donatılar demek string üzerinde bir düzenleme ile donatılar içine alınabilir) diye bir dizine kuruyordu.

Benimde bu konu hakkında çalışmam var.

zellik.jpg

Kolay gelsin.....

Edited by the.bykus

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Access NetDede,

Bendeki mediacenter da şimdilik iki tane problem var. Birincisi, tanıtım videolarında ve grafik ayarlarında kitlenme hatası veriyor. Diğeri de ses donanımını tanımlarken aynı kitlenme hatasını alıyorum. Y