Jump to content

Photo

Windows 7 gün ışığına çıkıyor

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 entegre

entegre

Wincert Addict

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 528 posts

Posted 28 October 2008 - 08:58 AM

Posted Image
Microsoft windows 7'nin pre-beta sürümü bugün yapılacak profesyonel geliştiriciler konferansında ilk kez resmi ağızdan tanıtılacak. Windows 7 hakkında o kadar çok yazıldı, söylendi ki, hepsi aklımda değil fakat bir ikisinden bahsedecek olursak; WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference)'in web sitesinde çıkış zamanı ile ilgili atıflarlar olduğuna dair haberlerle karşılaştık, "Windows 7" kod adlı yeni işletim sisteminin asıl adının ne olacağını tartıştık, sonra resmi adının Windows 7 olduğunu öğrendik, bu sefer "niye Windows 7?" sorusunu sorduk, Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer'dan Windows Vista'dan farklı, yeni bir işletim sitemi olacağını işittik. Bunun yanında bir sürü windows 7'ye ait olduğu söylenen resimlerle karşılaştık.

şimdi windows 7'nin pre-beta sürümü Microsoft'un Professional Developers Conference'ında yapılacak bir sunumla katlımcılara tanıtılıcak. Windows 7'deki yenilikler arasında konferansın oturum isimlerinden anlaşıldığı kadarıyla masaüstü yönetimini internete taşıma, enerji tutumlu uygulamalar, grafik işlemcilerin matemetik işlemlerine de destek verecek olması var.

Professional Developers Conference sitesinde Türkiye saatiyle 17:30'da canlı yayın başlıyor.

Kaynak:zdnet

bildirgec.org

#2 logosoft

logosoft

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 28 October 2008 - 02:03 PM

arkadaşım ben indirdim ingilizce olarak bir siteden kurdum ve sana diyebilirimki yok böyle bir görsellik ama sağlam bir sistem istiyor meret kasınca formatladım bende pc min yaşlandığını hatırlattı bana moralim bozuldu:):)

#3 Guest_ALtF4_*

Guest_ALtF4_*
  • Guests

Posted 28 October 2008 - 02:17 PM

Performans herşeydir.
Bana performanstan haber verin...

#4 Guest_musaoguz92_*

Guest_musaoguz92_*
  • Guests

Posted 28 October 2008 - 02:51 PM

Performans herşeydir.

katılıyorum bize hız ve performans gerek grafik 2.planda kalsın vistaya dönmesinde windows 7 vistaya benzeyecekse hiç üretmesinler daha iyidir :censored:

#5 Detay

Detay

WinCert Friend

• Members
  • PipPipPipPip
  • 279 posts

Posted 28 October 2008 - 03:14 PM

Performans herşeydir.

bence de. sistem gereksinimleri nedir?

#6 entegre

entegre

Wincert Addict

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 528 posts

Posted 30 October 2008 - 12:43 PM

windows 7 ilk fısıltılarında
herkez istediği modulu kullanacak ;
gamer için gerekli moduller
programmer için gerekli moduller
office için moduller
yani bunu kurulum esnasında şeçiyorsunuz ;
misal gamer için gerekli olanlar;
daha çok donanıma ağırlıklı olan moduller kullanıyor ekran kartı ses kartı ve ethernet internet ve multi player için bu aygıtları kullanmak için gerekli dll ve aygıt sürücüleri ..
office için ;
windows kurulduktan sonra office kurmak şunu kurmak bunu kurmak vss
ilk etapda office için office uygulamaları word excell vs... windows 7 bir disketlik bir boyutta olacak denilmişti kodlama yapısı değişecekti ve kernel da ...
ilk duyduklarım bunlar

#7 murat184

murat184

WinCert Pro

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 12 November 2008 - 11:46 PM

vista x64 kullanıyorum, windows 7 yide arkadaşa yükleyip kullandık, hikaye
en güzeli kubuntu :)
microsoftun dünyaya hakim oldugu ve ne yapsa (dayatmayla oldugu halde) kullanmak zorunda oldugumuz acı bir gerçek :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users