Jump to content

wxpUP SP3 Sonrası Güncelleme Paketi ve Eklentileri

gececi_78

Recommended Posts

arkadaşlr sizdede işbankası sitesinde bu hatayı veriyormu explorer acil yanıt lütfen sorunu çözemiyorum.

Bende hata yok (işbankası,facebook ki hergün giriyorum dahil) hatta yukarıda bahsettiğin frame hatası vs. gibi bir hatada yok şu ana kadar hep beraber yaşadığım(ız) tek sorun bazı kurulumlarda sanki sessiz kurulum gibi olması..

Şubat paketi hazır yarın akşama doğru nasipse yüklerim.

Birde sorum var, yukarıda örnek olarak verilen (http://www.nvidia.com/object/physx_9.09.1112.html) paketinin başlangıç menüsüne menü eklenmiyormu ? Yoksa buda başka bir sorunmu ?

Saygılar...

Edited by gececi_78

kardeşler ben tertemiz msdn xp sadece paket artı ie8 addon ekledim yinede sekme kurtarıldı hatası verdi he bazı kurulumlarda bazı verdi sonra durdu bazen en başta verdi v.s @hepsileşme kardeş aynen sende olduğu gibi bu ie8 de bi iş var ama ne kafayı yedirdi bana. :help:

Bakın aşağıdaki linkte aynı sorundan bahsedilmiş xpsp3 ün ie8 için uygun olmadığı gibi bişeyler denmiş;

http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/InternetExplorer/thread/7f657540-474f-4587-b661-c3ffbb1aed06

It is possible IE8 got broken when SP3 was installed for XP.

Edited by hawker

Paket hazırladım şu ana kadar yaptığım denemelerde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Sizler karşılaşır ve bu sorunu paylaşırsanız sevinirim.

Bu paketleri açıkcası sevgili MrNxDmX'in sürümü neydi hatırlamıyorum chip dergisindede çıkmıştı hatırladığım o paketten beri kendim için kendi paketimi hazırlıyorum.

Geçmişte bazılarınız hatırlayacaktır burada bazı sıkıntılar oldu alevli tartışmalar hatta maalesef hakaretlere kadar gitti iş, bunları gördüğüm için ilk zamanlar paketleri "paylaşma" konusunda tedirgin oldum. Malum bu paketler bir nevi merak, bir nevi hobi, bir nevide kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda hazırlanıyor.

Hazırlaması o kadarda kolay olmuyor belki şu 1.0.5 için ben diyeyim 40 kere siz deyin 50 kere sanal makinaya kurmuş denemiş olmadı başa sarmış vs.vs. bu telaşenin içinde elbette hatalar olabiliyor. Bu durumlar için özür diliyorum ancak kimsenin bilgisayarını bozma gibi bir art niyetim yok.

Pakete güvenmeyen, pakette sorun olduğunda "bittim,yandım vs." diyecek kadar kritik durumdaki bilgisayar kullanıcıları lütfen paketi kullanmasın.

Ben kendim için bu paketleri hazırladıkça elimden geldiğince sizlerle paylaşacağım. Günahıyla , sevabıyla..

Sağlıcakla kalın...

Edited by gececi_78

gececi_78 keşke rapide yüklemeseydin indiremedim free izin yok :D directx mi tek yenilenen diğerleri aynımı,ie8 de hata var diyorduda hawker

gececi_78 orjinal XP-SP3 e senin paketleri nLite ile entegre edeceğim ama soruma hala cevap vermedin şu WGAN addonu içine katmaya mecburmuyuz orjinallik dogrulaması mı yapıyor cevaplarsan iyi olur dvd çöpe gitmesin.

Edited by elixirs

gececi_78 keşke rapide yüklemeseydin indiremedim free izin yok :D directx mi tek yenilenen diğerleri aynımı,ie8 de hata var diyorduda hawker

gececi_78 orjinal XP-SP3 e senin paketleri nLite ile entegre edeceğim ama soruma hala cevap vermedin şu WGAN addonu içine katmaya mecburmuyuz orjinallik dogrulaması mı yapıyor cevaplarsan iyi olur dvd çöpe gitmesin.

alternatif linki verdim, directx paketini ise daha sonra alternatif verebilirim yada diğer arkadaşlardan indirenlr yardımcı olabilir, i8 de "bende" bir hata yok son paketi yaptığımdan beri yoğun bir şekilde kullanıyor olmasamda -firefox varken;)- yinede şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım ie8 ile... wgan addonuna ise bence gerek yok ;)

Edited by gececi_78

Arkadaşlar ie8 hatası sorununu tespit ettim şöyleki:

xp kaynağına sadece "wxpUpPack_1.0.5" paketi entegre ettim kurulum tamamlandı haliyle ie6 yüklü geldi ve ie6 ile işbanka siteye girince aşağıdaki hataları gördüm.Kısaca sorun paketin içine gececinin koyduğu

"; DIGER

Adobe Flash Player 10.0.42.34"

hatalı hataya bu sebeb oluyor

hataflasa.jpg

flashata.jpg

Bu arada bu hatanın sizde çıkmaması sorun olmadığı anlamına gelmiyor bir süre sonra vermez iken bu hatayı sonra verebiliyor.

Edited by hawker

buyrun arkadaşlar iş bankası internet bankacılığı sayfası, güvenlik çemberi sorunsuz kuruldu.

birde sorun alan arkadaşa önerim msdn sp3 cd ile paketsiz bir kurulum yapıp üzerine güncelleştirmeleri ve ie8'i kurarak sorunsuz bir PC oluşturmasıdır. onun bilgisayarı herhalde modifiye edilmiş CD'leri beğenmiyor:)

windowsxpprofessional20.png

Edited by yener

gececi üstat sağolsun az zamanı olmasına rağmen beni kırmayıp kendisi benim pcye teamwiver ile bağlanıp sorunu tespit etmeye çalıştı ama oda malesef bir sonuca ulaşamadı.

Tekrar etmek gerekirse kaynağım kesinlikle orjinal

File: tr_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-74085.iso
Size: 620128256 bytes
MD5: F3DD5E06BC2DFB8B9927F3AA53D128B6
SHA1: FFE7B82B32EC55F0EFAE0EEFD5F081B4E921119B
CRC32: FFFFFFFF

versiyon.Bu kaynağa sadece paketi ekleyince sanalda aynı hatayı almaya devam ettim.Hatta saçma olacak nlite ile sadece bu kaynağı ekleyip kontrol ettim haliyle ie6 da işbank sitesinde hata almadım.Sanırım artık yapacak başka birşeyim kalmadı gececi üstadıma paketten flash playeri çıkartabileceğimi sordum oda olabilir dedi ancak tam olarak nasıl yapabileceğimi bilmiyorum sağolsun gerçi kendisi 3 dosya silmem gerektiğini ve bana birde dosya yolladı ama vakti az olduğu için fazla yardımcı olamadı.

Mesajı okuyan siz arkadaşlardan ricam paketten bu flash playeri nasıl çıkarabileceğimi tarif etmeniz.Teşekkürler şimdiden.

Edited by hawker