Jump to content

Microsoft .Net Framework AIO Addon / Güncelleme - 30.11.2011

X-Force

Recommended Posts

@Oğuz;

Pakette 2005-2008 ve 2010 sürümlerinin en güncel halleri var sadece. Bunların dışında herhangi bir sürüm yüklemeye gerek yok.

Ama birçok yazılım firması kurulumlarda sanki hiçbir sürüm yüklenmemiş gibi kurulum yapması sonucunda sistemde birkaç sürüm birden yüklü hale gelebiliyor.

@Oğuz;

Pakette 2005-2008 ve 2010 sürümlerinin en güncel halleri var sadece. Bunların dışında herhangi bir sürüm yüklemeye gerek yok.

Ama birçok yazılım firması kurulumlarda sanki hiçbir sürüm yüklenmemiş gibi kurulum yapması sonucunda sistemde birkaç sürüm birden yüklü hale gelebiliyor.

Anladım.

Yani @Yumeyao @Janybe veya @ckk'nın VC++ Runtime paketlerini senin bu .net paketini yükledikten sonra üzerine extra yüklemeye gerek yok diyorsun.

Dediğin gibi extra bazı programlar halihazırda sistemde kurulu runtime paketlerini görmezden gelip kurmaları içinse yapacak birşey yok (Ör: Nero gibi)

• 2 weeks later...

Windows 8'in çıkmasıyla beraber XP iyice kan kaybedecektir. Bu yetersiz olmasından değil, microsoftun XP'yi bitirmek için elinden geleni yapmasındandır. Gittiği yere kadar devam, ama 2-3 yıl sonra herhalde xp çok az görünür olacak..

muhtemelen ben xp den direk 8e gecerim xpyede alıştım 7yi kurasım gelmiyor ama olurda yakınbi zaman da ssd alırsam 7yi kullanmak şart olacak sagol yeni paket için

• 3 weeks later...

eline sağılık çok güzel paket olmuş fakat bu mikizortla başedebilmek güç tekar ay sonunda güncelleme çıkarmışlar 2 tane. ayın 2. haftasındaki güncellemelerle çıkartsalar ne olur sanki...

eline sağılık çok güzel paket olmuş fakat bu mikizortla başedebilmek güç tekar ay sonunda güncelleme çıkarmışlar 2 tane. ayın 2. haftasındaki güncellemelerle çıkartsalar ne olur sanki...

Microsoft 2011'e veda güncelleştirmeleri yayınlamış:) 29 Aralık itibariyle güncelleme sayısı 4;

KB2656351 - .NET Framework 4 Güvenlik Güncelleştirmesi

KB2657424 - .NET Framework 3.5 SP1 Güvenlik Güncelleştirmesi

KB2656353 - .NET Framework 1.1 SP1 Güvenlik Güncelleştirmesi

KB2656352 - .NET Framework 2.0 SP2 Güvenlik Güncelleştirmesi

• 2 weeks later...

Windows 8'in çıkmasıyla beraber XP iyice kan kaybedecektir. Bu yetersiz olmasından değil, microsoftun XP'yi bitirmek için elinden geleni yapmasındandır. Gittiği yere kadar devam, ama 2-3 yıl sonra herhalde xp çok az görünür olacak..

http://www.reactos.org projesi günden güne güçleniyor !

öyleki günü gelince bu forum sayfasındaki MS güncellemelerinizi bile

direk entegre edebileceğiniz bir işletim sistemi olacak gibi :)

• 1 month later...

XP hiçbir zaman ölmez. Microsoft en fazla güncellemeyi keser. Şu an ki güncellemeler sp4'ü bırak sp5'lik oldu. Ama inatla tek güncelleme veriyor. Maksat donanımı yüksettip, parça sattırmak. Türkiye'de ekonomik koşullar dibe vurdu. Adam format attırmıyor, pc evde akvaryum gibi duruyor. Yada format attırmaya veriyor. 2-3 ay oluyor almıyor. 30 Tl. format parası olmayan şahsın 1500 liralık laptopu serviste duruyor. hala formata bir hayli p4 pc ve eski laptop geliyor. Bunlara windows 8 mi yükleyelim? :g: Seçtiği milletvekilleri yüzünden "Hazine üstünde oturan dilenci" konumunda olduğu sürece bu Türk halkı eski pc ve XP kullanmaya mahkumdur.

Neyse! ZEUS kardeş muhteşem net 3.5 addon yapıyor. net 4 , üç güncelleme verdi. Bunları entegre edip, yeni bir addon yaparsın artık. Kolay gelsin!

• 4 weeks later...
Guest hakankan

bende xp kullanıyorum hatta kaç defa win7 kurdum kaldırdım neden kaldırdın derseniz birşeyler var hoşuma gitmeyen sanki ne bileyim anlatamıyorum ama hiç sarmıyor beni win7.

En basitinden kapanırken takılması dosya adı değiştirmede sorunlar ufak tefek bir çok şey şimdi çoğu derki "sende sorun var kapanmasına v.s sorunlara çare var sen bilmiyorsun" oldukça deneyimli biri olarak inanın gerçekten sorunlu win7 şimdi yine bir çok kişi win7 süper hatta sp1 li çok daha iyi oldu v.s ben inatla olmamış diyorum bence vistayı adam etmeye çalışıp adını win7 koydular zaten temeline bakılınca vista olduğu apaçık belli oluyor kernel, dosya sistemi servisler v.s.

X-Force usta gerçekten deneyimli bir arkadaş üst mesajda "microsoftun XP'yi bitirmek için elinden geleni yapması" sözleride bence çok manalı eminim kendisi bu yorumlarımı okuyup değerlendirme yapacaktır.

Ha bu arada unutmadan bende xp nin sp3 ile bilerek bozulduğu tezini kendimce ısrarla savunuyorum sp2 li hali çok daha iyi idi nesim in paketlerinden biliyorum bu microsoft çok paragöz herşey beklenir bence..

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

KB2604121 ve KB2656405 İki adet güncelleme daha verildi ama kimse heveslenmesin. Artık net 4 paketi biraz zor olur. Herkes Yumeyao'nun paketini bekliyor. O yaparsa, onun paketinden esinlenerek paket yapacaklar. Yumeyao, sanırım bundan sonra bu işlerle uğraşmayacak.

Microsoft Runtime AIO Addon for Windows XP 32Bit

*Microsoft .NET Framework 1.1SP1-2.0SP2-3.0SP2-3.5SP1-4.0 İstemci Profili ve Türkçe Dil Paketleri

*Microsoft Visual C++ 2005SP1-2008SP1-2010SP1

http://www.mediafire...beoqe3b9sfcn7sj

Microsoft Runtime AIO Addon for Windows 7 32Bit

*Microsoft .NET Framework 4.0 İstemci Profili ve Türkçe Dil Paketi

*Microsoft .NET Framework 1.1SP1 ve Türkçe Dil Paketi (Çıkarıldı)

http://www.mediafire.com/?w3mayt0mcdnkwdb

** Paketlerden Microsoft .NET Framework 4.0 Genişletilmiş Profil ve Dil Paketi çıkarılmıştır.

***Paketlere 15.05.2012 tarihinde güncellemeleri entegre edilmiştir.

Not: Bu paketler X-Force'un yaptığı paketler üzerinde değişiklik yapılarak ve güncellenelerek hazırlanmış paketlerdir. .Net FW 3.5SP1 paketi Windows Update probleminden dolayı user_hidden arkadaşımızın yaptığı paketten alınmıştır. (Thanks user_hidden) Teşekkürler XForce. ;)

Edited by dstk

Windows Update problemi yumeyao'nun yaptığı paketlerde de mevcut ama çözümü vbs script yazarak bulmuş.

Kurulumların içine gömmüş script dosyalarını. En son aylar önce sınavları bittiğinde güncelleyeceğini yazmıştı forumda

ama birkaç gün öncesine kadar ortalıkta görünmedi. Umarım paketleri yeniler.

2-3 gündür ayırabildiğim vakit içerisinde sıfırdan kurulum yapıp güncellemelerin listesini çıkarabildim.

PC eski performansında çalışmadığı için uzun sürüyor. Kurulum hazırlamaya vakit ayırabilecekmiyim bilmiyorum.

Çalışma yapmayı düşünen arkadaşlar için listeyi veriyorum.

Dotnet 1.1

KB867460

KB2656353

KB2656370

Dotnet 2.0 - 3.0 - 3.5

NDP20SP2-KB958481

NDP20SP2-KB976569

NDP20SP2-KB979909

NDP20SP2-KB2604092

NDP20SP2-KB2656352

NDP20SP2-KB2656369

NDP30SP2-KB958483

NDP30SP2-KB982168

NDP30SP2-KB982524

NDP30SP2-KB2604110

NDP30SP2-KB2656407

NDP35SP1-KB958484

NDP35SP1-KB963707

NDP35SP1-KB2604111

NDP35SP1-KB2657424

2 sürümüde kapsayanlar (Dotnet 4 Client + Extended)

NDP40-KB2468871-v2

NDP40-KB2533523

NDP40-KB2600217

NDP40-KB2656351

Sadece Dotnet 4 Client

NDP40-KB2656368

NDP40-KB2656405

NDP40-KB2604121

Sadece Dotnet 4 Extended

NDP40-KB2487367

*Microsoft .NET Framework 1.1SP1-2.0SP2-3.0SP2-3.5SP1-4.0 İstemci Profili ve T

Edited by oguz

Hocam eline saglık uğraşmış yapmışsın. Ama WIN7 zaten .Net Framework 4'e kadar olan tüm önceki .Net paketleriyle birlikte gelmiyormu? (1.1, 2.0, 3.0 ve 3.5 SP1 full)

Sadece .Net 4.0 WIN7 ye dahil değil birlikte gelmiyor. Bildiklerim doğruysa paketteki .Net Framework 1.1 Sp1 'in neden orada olduğunu anlamadim ve sormak istedim?

Diğer full update (mayisa kadar sanirim) VC+ ve .net 4.0 ikisi bir arada iyi düşünülmüş "ikisi bir arada" güzel bir paket olmuş.

Eyvallah sağol kardeşim. Windows 7 de .Net 2.0-3.5SP1 arası paketleri var haklısın orası kesin ama 1.1 yok diye biliyorum. Bazı yerde içerir diyor bazı yerde içermez diyor. Vista da .Net FW 1.1 gömülü gelmiyordu mesela. 1.1 destekleyen program bulamadığımdan Windows 7 de deneme fırsatım olmadı. Ne olur ne olmaz ekledim bende. .Net 1.1 ile yazılan programlar Windows 7 de destekleniyorsa paketten çıkarayım. Evet paketlerin ikiside mayısa kadar güncel. ;)

Edited by dstk

Eyvallah sağol kardeşim. Windows 7 de .Net 2.0-3.5SP1 arası paketleri var haklısın orası kesin ama 1.1 yok diye biliyorum. Bazı yerde içerir diyor bazı yerde içermez diyor. 1.1 destekleyen program bulamadığımdan Windows 7 de deneme fırsatım olmadı. Ne olur ne olmaz ekledim bende. .Net 1.1 ile yazılan programlar Windows 7 de destekleniyorsa paketten çıkarayım. Evet paketlerin ikiside mayısa kadar güncel. ;)

Bence çıkar dostum. Zira WIN7'de sadece .Net 4.0 yok önceki tüm Framework ailesi mevcut. Hadi diyelim ki yok. Bu saatten sonra .Net 1.1'e ihtiyaç duyacak fi tarihinden kalma bir programı vatandaş win7'de kullanmasın zaten gitsin WIN95 kursun onu kullansın :)

*Microsoft .NET Framework 1.1SP1-2.0SP2-3.0SP2-3.5SP1-4.0 İstemci Profili ve Türkçe Dil Paketleri

http://www.mediafire...beoqe3b9sfcn7sj

Microsoft Runtime AIO Addon for Windows 7 32Bit

*Microsoft .NET Framework 4.0 İstemci Profili ve Türkçe Dil Paketi

http://www.mediafire...w3mayt0mcdnkwdb

** Paketlerden Microsoft .NET Framework 4.0 Genişletilmiş Profil ve Dil Paketi çıkarılmıştır.

***Paketlere 15.05.2012 tarihinde güncellemeleri entegre edilmiştir.

Not: Bu paketler X-Force'un yaptığı paketler üzerinde değişiklik yapılarak ve güncellenelerek hazırlanmış paketlerdir. .Net FW 3.5SP1 paketi Windows Update probleminden dolayı user_hidden arkadaşımızın yaptığı paketten alınmıştır. (Thanks user_hidden) Teşekkürler XForce.

Edited by dstk