Jump to content

Microsoft .Net Framework AIO Addon / Güncelleme - 30.11.2011

X-Force

Recommended Posts

X-Force: senin paketten FW4 ü ayırarak Windows 7 için FW4 Addon yaptım. Hiç güncelleme göstermeyen paket Windows Update de eylülden itibaren KB2468871 güncellemesini yüklenmemiş göstermeye başladı. Güncellemenin çıkış tarihinide 13.09.2011 gösteriyor. Problem senin pakette değil. Zaten içeriğinede baktım. KB2468871 nolu güncelleme entegre edilmiş gözüküyor. Windows Update de bi hatamı başgöstermeye başladı yine acaba?

Tekrar teşekkürler...

Windows 7 kullanan diğer arkadaşlar: bu problemi yaşıyor musunuz?

Problem eğer Windows Update den ise reg kaydı ile problemi çözeceğim...

@dskt ben paketi hazırladığımda sorun yoktu. Sonradan m$'un dengesiz windowsupdate ekibi ne haltlar ettiyse yine çıkmaya başladı. Birkaç gün bu sorun ile uğraştım ama çözüme ulaşmadı, defalarca tekrardan kurulum hazırladığım halde yine de aynı sorun devam etti, reg kaydı ile halledilebilir herhalde. Yumeyao tarafından yapılan paketlerde zannediyorum bu tip sorunlar yok. Çok fazla uğraşıp hazırlamış paketleri ve test ettiğim kadarı ile sorun yok. İsterseniz onun hazırladıklarını kullanabilirsiniz.

@can3767, bu tip işlerle uğraşmaya vaktim olmuyor açıkçası, iş zaten yeterince yoruyor. İsteyen arkadaşlar kurcalayıp istediği gibi paketi değiştirip istedikleri gibi dağıtmakta özgürdürler. Hatta bu başlık altında bile link verebilirler.

Edited by X-Force

X-Force 'un hazırladığı bu paketi değiştirerek Windows XP ve 7 için 2 Paket oluşturdum.

Reg kaydı ile KB2468871 nolu güncellemeyide yüklediği halde Windows Update de göstermeme sorunu giderdim.

Paketlere MS VC++ 2005 2008 2010 - SP1 güncellemeli paketlerini ekledim.

Paketlerden .Net FW4 Extended Profillerini yüklemesi zorunlu olunmadığı için çıkardım.

Upload'a başladım. Bir problem çıkmassa İnşallah bu gece paylaşacağım...

Edited by dstk

Microsoft Runtime AIO Addon for Windows XP 32Bit

*Microsoft .NET Framework 1.1SP1-2.0SP2-3.0SP2-3.5SP1-4.0 İstemci Profili ve Türkçe Dil Paketleri

*Microsoft Visual C++ 2005SP1-2008SP1-2010SP1

http://www.mediafire...mzu309w6bc24434

Microsoft Runtime AIO Addon for Windows 7 32Bit

*Microsoft .NET Framework 4.0 İstemci Profili ve Türkçe Dil Paketleri

*Microsoft Visual C++ 2005SP1-2008SP1-2010SP1

http://www.mediafire...rlbeeelctdu71lh

Not: Bu paketler X-Force'un yaptığı paketler üzerinde değişiklik yapılarak hazırlanmış paketlerdir.

Kendisine birkez daha teşekkür ediyorum...

Edited by dstk

Guest hakankan

Belirtmeyi unutmuşum. Düzeltiyorum.

x64 ile denemedim. .Net x64 destekliyor diye biliyorum ama içinde x64 MSVC++ yok o kesin.

umarım sorunsuzdur deneyenler geri dönsün.

umarım sorunsuzdur deneyenler geri dönsün.

Sorunlu olsa uğraşıpta buraya koymam.

Windows XP 32Bit ve Windows 7 32Bit ile denendi. Sorun çıkarmadı.

Diğer sistemlerde garanti veremem.

Paketler 13.08.2011 güncellemesinden derlendi.

2 hafta kadar hiç vaktim yok bu işlerle uğraşmak için. Vaktim olduğu zaman tüm paketi sıfırdan hazırlamayı düşünüyorum.

Yada yumeyao tarafından hazırlanan paketi türkçe için uyarlamakla uğraşırım.

Eğer ilgisi ve bilgisi olan birileri varsa hazırlasınlar bende dahil herkes faydalansın. :)

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Güncellendi!!

Lütfen ilk mesajımı okuyun.

@eletomani

Vaktim olmadığını söylemiştim. 15 gün tahmini bir süreydi. İlk mesajımda alternatif linkler de vermiştim.

Çalıştığım ve işlerimde yoğun olduğu için vaktim kalmıyordu. Son 1 haftadır biraz vaktim oldu testleride tamamlayıp hazırladım.

Gördüğüm kadarıyla gerçekten bütün ve güzel bir çalışma olmuş. Aralık güncellemeleri yüklenince bu addonu da entegre edeceğim ve deneyeceğim. Hiçbir sorun çıkmayacağına eminim. Eline ve emeğine sağlık x-force. Çok teşekkürler. Hayatta da bu işde başarılı olduğun gibi ol!