Jump to content

wxpUP SP3 Sonrası Güncelleme Paketi ve Eklentileri

gececi_78

Recommended Posts

wxpUpPackUP_UpdatePack_16122011

IE8_WinXPSP3_True_AddOn_16122011

Mozilla Flash Plugin_11.1.102.55

Paketlerini güncelledim .. Kendi denemelerimde herhangi bir sorunla karşılaşmadım..

Görüşmek üzere..

sayın gececi_78;

öncelikle çalışmalarınız için teşekkür ederim.entegre edip kurulum yapıldığında herhangi bir güncelleme bulmuyor.

buraya kadar gayet iyi.ancak bir sorun var.

update paketini entegre edip kurulum tamamlanınca internet explorer den

https://organ.saglik.gov.tr

adresine girmeye çalışınca geçersiz sertifika uyarısı veriyor. devam et deyince yükleme çabalıyor ve şişiyor.firefoxtan aynı siteye girince yine geçersiz sertifika uyarısı veriyor,devam et deyince açıyor.

senin güncelleme paketini entegre etmeden kurulum yapınca sorunsuz görüntüleme yapıyor. manuel güncellemeleri indirince yine sorunsuz devam ediyor.

yani öğrenmek istediğim şudur: güncelleme paketi içerisine sertifikalar ile ilgili bir güncelleme veya reg kaydı yaptınız mı acaba. bu sorunu engellemek için birşey yapabilirmiyiz? ilginize şimdiden teşekkürler.

DipNOT: bu sorun windows update paketiyle ortaya çıkıyor. internet explorer update paketiyle ilgisi yok...

Edited by samosan

günaydın arkadaşlar gececi hocamın yaptıgı pakette sorun yok microsoftun yayınladıgı bi güncelleme buna neden oluyor neden derseniz şuan 2-3 aydır pcye format atmadım gececinin yaptıgı eski paket ten kurulu gecen güncellemeye kadar bi sorun yoktu şimdi ise o güncellemede her ne oldu ise sertifika uyarısı veriyor kısacası gececi bu durum için bişey yapamaz yada sıfırdan sistemi eski bi paketle kurup güncellemeyi kapatacaksınız şuan başka bi altarnatif göremiyorum

sayın gececi_78;

öncelikle çalışmalarınız için teşekkür ederim.entegre edip kurulum yapıldığında herhangi bir güncelleme bulmuyor.

buraya kadar gayet iyi.ancak bir sorun var.

update paketini entegre edip kurulum tamamlanınca internet explorer den

https://organ.saglik.gov.tr

adresine girmeye çalışınca geçersiz sertifika uyarısı veriyor. devam et deyince yükleme çabalıyor ve şişiyor.firefoxtan aynı siteye girince yine geçersiz sertifika uyarısı veriyor,devam et deyince açıyor.

senin güncelleme paketini entegre etmeden kurulum yapınca sorunsuz görüntüleme yapıyor. manuel güncellemeleri indirince yine sorunsuz devam ediyor.

yani öğrenmek istediğim şudur: güncelleme paketi içerisine sertifikalar ile ilgili bir güncelleme veya reg kaydı yaptınız mı acaba. bu sorunu engellemek için birşey yapabilirmiyiz? ilginize şimdiden teşekkürler.

DipNOT: bu sorun windows update paketiyle ortaya çıkıyor. internet explorer update paketiyle ilgisi yok...

Bu duruma yapabileceğim birşey maalesef yok..

Diğer tarayıcılarla işinizi görebiliyorsanız ne mutlu size :)

Merhaba arkadaşlar

Yeni üye oldum fakat sürekli sitenin takipçisiyim. Bahsetmiş olduğunuz sorun paketle ilgisi yok ancak güncellemelerden kaynaklanıyor. XP, vista ve Win7 ilede

https://organ.saglik.gov.tr sitesi yaptığım denemelerde sertifika sorunu olduğu belirtiliyor ve açılmıyor. KB2641690 ile 22 sertifika güvenilmeyenler listesine ekleniyor. Roostupd ile 353 adet üçüncü parti kök sertifika güncellemesi gerçekleşiyor. Bunları görmek için system32 içinde certmgr exe'yi çalıştırarak görebilirsiniz. Sorunun paketle ilgisi yok.

Merhaba arkadaşlar

Yeni üye oldum fakat sürekli sitenin takipçisiyim. Bahsetmiş olduğunuz sorun paketle ilgisi yok ancak güncellemelerden kaynaklanıyor. XP, vista ve Win7 ilede

https://organ.saglik.gov.tr sitesi yaptığım denemelerde sertifika sorunu olduğu belirtiliyor ve açılmıyor. KB2641690 ile 22 sertifika güvenilmeyenler listesine ekleniyor. Roostupd ile 353 adet üçüncü parti kök sertifika güncellemesi gerçekleşiyor. Bunları görmek için system32 içinde certmgr exe'yi çalıştırarak görebilirsiniz. Sorunun paketle ilgisi yok.

bu windows update paketi eklenmemiş xp vista ve 7 ile yapılan testlerde ilgili sayfayı açınca sertifika hatasını verdiği doğru. ancak devam et deyince çat diye sayfayı açıyor. ama update paketi eklenmiş xp lerde devam et deyince durum çubuğunda yüklemeye çabalıyor. bir süre sonra hataya düşürüyor ve asla ilgili sayfayı açmıyor.

dediğin sertifikalara bi bakayım belki bi çıkış yolu bulurum. ilgine teşekkür ederim.

DAHA ÖNCEKİ YAZDIKLARIMIN TOPLANMIŞ HALİ:

1) ie6 veya ie8 farketmiyor.

2) boş sp3 ile yapılan testler sonucu ilgili sayfa açılıyor.

3) boş sp3 kurulup normal windows üzerinden updateler çekilrse sayfa açılıyor

4) boş sp3 üzerine windows update paketi entegre edilip kurulum yapılırsa sertifika hatasından dolayı sayfa açmıyor.

5) firefoxta her ne olursa olsun sorun çıkarmıyor . ancak bakanlık elemanları nedense internet explorer kullanmalısınız diyorlar.

6) hfslip metoduyla yapılan entegrasyonu hiç denemedim .fikrim yok.

7) şimdiye kadarki cevaplardan öğrenebildiğimiz kadarıyla sorun bir windows güncellemesinden kaynaklı.sorunun kaynağı her neyse de gececi_78 den kaynaklı bişey olduğunu sanmıyorum.olsa olsa update paketi yapımında kullandığı yardımcılardan kaynaklanıyordur

Edited by samosan

Guest hakankan

Sitede yüklü olan sertifika zaten local olarak oluşturulmuş bir sertifika. Microsoft tarafından yapılan güncelleme ile konunun alakası yok.

Sorun paket ile alakalı bir sorun.

son nokta xforce usta böyle diyorsa olay bitmiştir gerçek bir pc uzmanı olduğunu bildiğim için tereddüt etmem artık.

top gececide artık bir an önce düzenleme yapmasını bekliyoruz..

Sitede yüklü olan sertifika zaten local olarak oluşturulmuş bir sertifika. Microsoft tarafından yapılan güncelleme ile konunun alakası yok.

Sorun paket ile alakalı bir sorun.

günaydın evimde kullandıgım pc de yaklaşık 2-3 ay önce gececinin yapmış oldugu paketi kullanarak xp kurdum bu güncellemeleri yüklemeden önce sertifika olayı yoktu bu güncellemeler yüklendikten sonra ne olduysa sertifika olayı cıktı bilginiz olsun

günaydın evimde kullandıgım pc de yaklaşık 2-3 ay önce gececinin yapmış oldugu paketi kullanarak xp kurdum bu güncellemeleri yüklemeden önce sertifika olayı yoktu bu güncellemeler yüklendikten sonra ne olduysa sertifika olayı cıktı bilginiz olsun

tamam iyi güzelde şöyle bir sorun var.

2008 mayısta çıkan sp3 lü bomboş xp yi kur.

bilgisayarı kullanmaya başlayınca windows update sitesinden güncelleme çek.

ne kadar güncelleme gösterirse indir kur.

sayfayı test et.

sonuç : ÇALIŞIYOR

ama paket entegre edilince çalışmıyor. sıkıntıyı yaşatan noktayı bulamadım. gececi_78 le ilgili birşey olduğunu yine de zannetmiyorum. Update paketini yaparken kullandığı araçlardan kaynaklanıyor olabilr diye düşünüyorum.

Yumeyao tarafından hazırlanan ie8 addon paketinin türkçe halini denemeye fırsatı olan birileri denesin, belkide sorun ie8 addon'dadır.

Kendi kullandığımı yükledim. İçerisinde sadece birkaç ince ayar vardır. ie.inf dosyasını düzenleyerek kendinize ait ayarları yapabilirsiniz.

Nlite ile eklediğimde sorun çıkmıyor. ryanvm integrator ilede sorun çıkaracağını zannetmiyorum.

http://hotfile.com/dl/138300289/91c5c95/IE8_AddOn_TRK.7z.html

gececi bunca insanı madur ediyorsun biran önce şu hatayı düzelt..!!!

adam bu yorumları okuduktan sonra yapmasa yeridir. yerinde olsam konuyu kilitler uğraşmam artık.. taa başından beri takip ediyorum. adam "çok yoğunum,uğraşamıyorum" demesine rağmen ısrarla her ay her ay yok ne zaman güncellenecek yok mağdur etme bizi yok cd yaktım kediyi araba çarptı vs gibi insanı çileden çıkaracak yorumlar yazıyorsunuz.. kendisi de editörler de daha önce defalarca söylediler "bu paketi her ay çıkarıp yayınlamaya HİÇBİR MECBURİYETİ YOK"... sizi bu konuda biraz sağduyulu olmaya davet ediyorum.

Konuyla ilgili olarak şunları söyleyebilirim. Eğer bahsedilen sertifika hatası arkadaşlarımızın dediğine göre son addon dan sonra ortaya çıktıysa bu sertifikayla ilgili güncelleme KB2641690 kasım ayı güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir, çünkü bu düzeltme eki sertifikalarla ilgiliymiş. dileyen arkadaşlar bu güncellemeyle ilgili reg kayıtlarını ve dosyaları güncelleme paketinden çıkarıp daha sonra elle yükleyebilirler.. zaten bu güncellemeyi klasöre çıkarılıp reg kayıtları incelendiğinde anlaşılacaktır neden bu hatanın ortaya çıktığı diye düşünüyorum...

Bu yorum şu anda varsayımdır. vaktim olmadığı için bahsettiklerimi yapıp deneyemedim.. ama yakın bir zamanda deneyip yazarım sonucu...Saygılar...

Guest hakankan

adam bu yorumları okuduktan sonra yapmasa yeridir. yerinde olsam konuyu kilitler uğraşmam artık.. taa başından beri takip ediyorum. adam "çok yoğunum,uğraşamıyorum" demesine rağmen ısrarla her ay her ay yok ne zaman güncellenecek yok mağdur etme bizi yok cd yaktım kediyi araba çarptı vs gibi insanı çileden çıkaracak yorumlar yazıyorsunuz.. kendisi de editörler de daha önce defalarca söylediler "bu paketi her ay çıkarıp yayınlamaya HİÇBİR MECBURİYETİ YOK"... sizi bu konuda biraz sağduyulu olmaya davet ediyorum.

Konuyla ilgili olarak şunları söyleyebilirim. Eğer bahsedilen sertifika hatası arkadaşlarımızın dediğine göre son addon dan sonra ortaya çıktıysa bu sertifikayla ilgili güncelleme KB2641690 kasım ayı güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir, çünkü bu düzeltme eki sertifikalarla ilgiliymiş. dileyen arkadaşlar bu güncellemeyle ilgili reg kayıtlarını ve dosyaları güncelleme paketinden çıkarıp daha sonra elle yükleyebilirler.. zaten bu güncellemeyi klasöre çıkarılıp reg kayıtları incelendiğinde anlaşılacaktır neden bu hatanın ortaya çıktığı diye düşünüyorum...

Bu yorum şu anda varsayımdır. vaktim olmadığı için bahsettiklerimi yapıp deneyemedim.. ama yakın bir zamanda deneyip yazarım sonucu...Saygılar...

durumlar okadar kötüki anlatamam cepte 1 kuruş kalmadı işlerde berbat yoksa yazmazdım böyle..

durumlar okadar kötüki anlatamam cepte 1 kuruş kalmadı işlerde berbat yoksa yazmazdım böyle..

bu metni biyerden tanır gibiyim.

şimdi arkadaşlar ben bir kaç sistem kurdum en son şubat 2011 yapmış oldum sistemi kurdum yine aynı hatayı aldım ki bu bence hata değil.

19.02.2011 tarihli pakete kadar geriye gittim ve hala acmadı o bahsı gecen siteyi.

daha sonra orjinal win xp sp3 kurdum ve onda olan ie6 ile siteye giriş yaptım karşılaştım metinler bunlar

daha sonra ie7 kurdum ve aldım msj bu. (tüm bu işlemler orjinal win xp sp3 üzerinde yapılmıştır)

aynı msj ie8 icinde gecerli buyurun görün

şimdi siz karar verin sorun pakette mi microsofta mı yada o bahsi gecen sitede mi. boş yere konuyu uzatıyoruz gibime geliyor.

saygılarımla...

şimdi siz karar verin sorun pakette mi microsofta mı yada o bahsi gecen sitede mi. boş yere konuyu uzatıyoruz gibime geliyor.

ie7 ve ie8 de hata sayfasını görüp devam et deyince yine de açıyor ilgili yeri. ie6 da hata sayfasını göstermeden direk olarak açıyor zaten. ancak güncelleme paketi entegre edilmiş xp ile yapılan testlerde ie6,ie7,ie8 hangisi olursa olsun açmıyor. ancak firefox ve benzerleriyle sorunsuz açılabiliyor. buradaki sıkıntıyıda bakanlık çıkartıyor. her ne hikmetse ie den başkasını kullanmayın diyorlar..

kısacası hata sayfasını görüp, devam deyince sitenin şiştiğini birkaç kez yazmıştım. sanırım kaçırdığın nokta bu olmuş.

yine defalarca dediğim gibi sorun paketi yapan kişide değil, kullandığı yardımcı programlardan kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. iyi günler.